bugün

tartışmasız metal müziğin yaşayan efsanesi olan bir grubu, metallica'yı "kimleri dinlersin" diye sorulduğunda adını verememek, söylemekten utanmaktır.
bunun sebebi metallica'nın çok piyasa olmuş olmasıdır. fakat piyasaya düşen şarkıları bellidir. iki üç slow diyebileceğimiz parçası. onun haricindekileri sevsen dinlesen de söyleyemezsin. ne kadar saçma bir olay aslında. adamlar vakti zamanında dünyada 100 milyon kaset satışı yapmışlar, onlar meşhur olmayacak da ben mi olacağım?

metallica dinlemek ayrı bir zevk ve hazdır. dinlemekten de dinlediğimi söylemekten de utanmıyorum. ama sağda solda bu tiplerden bolca mevcut.
Köklerini Black Sabbath, Motorhead, Deep Purple, Diamond Head, Iron Maiden gibi gruplardan alan ve o zamanlardaki şarkılarını bilen, dinleyen biri bundan utanmamalı.

utanmak, utandırmak kadar saçma.
son iki albümden sonra bir çok kişiden duyulması muhtemel cümlelerden.
kendini bir bok sanmaktır. şahsım adıma diyebilirim ki utanmıyor hatta konserlerine gittiğim için çok mutluyum. kaçıranlar üzülsün. bu ne lan? tsk'ya bok atar gibi bir de yeni ekol olarak metallica'ya bok atıyor herkes. (bkz: orgazm olmanın bin yolu)
metal'e yeni başlayan biri ilk olarak genelde metallica ile başlar isminden dolayı. bu yüzden insan söylemekten çekinir, yeni yetme zannedilmekten korkar.
onyargilarla hayatini sekillendiren insanlarin davranisi olabilir ancak. beni ayiplarlar, sevmezler aslinda hic ezik degilim ama ezik sanarlar mantalitesi icerisindeler sanirim.
dinlerim demeyi geçtim, bu adamları dunya gözüyle canlı dinleyebilmek icin cevremi bezdirmisligim vardır.
sadece kendin olmak bu kadar zor mu ya? *
load albümünden sonra dinlemeye başlamış iseniz utanmanız gerekir. yok load albümü sizin için milat olmuş ve bu albümle beraber metallica dinlemeyi kesmiş iseniz utanmanız gereken bir şey yok demektir. zira load albümü ve sonrası pop'un biraz kalitelisidir.
sürekli solmuş metalica tshirtüyle gezen özenti tiplerle bir tutulma düşüncesiyle, sorulduğunda dinlediği gruplar arasında metallica'yı sona saklamaktır. (bkz: onlar gibi değilim ben)
güncel Önemli Başlıklar