bugün

Meşgul insan modelidir.

Mesaj atan kişiler genelde dünyanın kendileri etrafında dönmediğini bilmediğinden geç cevap atan kişiyi kendilerine aşık tripli bir ergen zannederler.
Bide bunun hoşlanılan kız versiyonu vardır ki anında soğutur kendisinden.
24 saati telefonu elinde geçirenlerin rahatsız oldukları insan modeli. Herkes oturduğu yerden sanal dünyaya çakılıp kalmıyor tabi. Herkesin işi, gücü var.
Mesaja geç cevap vermek kimi için isteyerek yapılan kimi için de istemeden yapılan bir eylemdir. Kiminin işi olduğu için geç cevap verir kimisi de keyfinden geç cevap verir.
burada kastedilen keyfe keder cevap vermeyen, bekletince meşgul ve değerli görüneceğini zanneden aptallar sanırım. diğer türlüsünü tartışmaya gerek yok, herkesin kendine göre bir rutini var çünkü.

neyse;

burada kastedilene göre cevap verirsek mallıktır. birilerine ne kadar değerli ve meşgul olduğunu, ne kadar da iş güç sahibi olduğunu anlatmaya gerek duyacak kadar teneke bir insansa siktir edin gitsin.

beklemeye değmez.
mesaja geç cevap verir, çağrılara çoğu kez cevap vermem.

şöyle sansın, böyle değerli bilsin derdinde de değilim.

arayan x, y, z..
önemli bir şey için aramaz.
açsam bir saat kapatmaz.

mecbur muyum şimdi?

bir annem, bir sevgilim.
gerisine telefonda dayanamıyorum.

bak dostum, kardeşimdir.
canımdır, ciğerimdir.

ama telefonla saatlerce konuşmayı hatunla olmadıkça sevmiyorum.

ne gerek var?
ve ek olarak. o çağrılara cevap vermek zorunda mıyız?

demişken bazen meşgulümdür -ki bu tip durumlarda annem olsun, sevgilim olsun yine bakamam. elde olan bir durum değil çünkü.
daha iyisi var bende hiçbir mesaja cevap vermemek. artık hiçbir mesaja cevap vermiyorum arayanlara cevap veriyorum.

zira mesaj dediğin arama değil, aciliyeti olmayan bir durum.

dolayısıyla geç cevaplanabilecek bir şey. o anki başka bir gündem önüne geçiyor çoğunlukla. anlık yani.

ama bu durum sohbetin ortasında mazeretsiz kopmakla karıştırılmamalı. bunu asla yapmam, bana yapılmasına da kızarım.

mesajla sohbeti ayırınca rahatlayacak bünyeler.
Genelde muhabbet sarmayınca bu model ben oluyorum,çünkü aşırı sıkıyonuz he bide geç cevap verince üst üste nerdesin diye aramalar yokmu :( anama sövün daha az sinirlenirim . (bkz: çileden çıkartan durumlar)
işi olabilen yada her şeyi telefon olmayan insan modelidir.
Mesaja geç cevap veriyor çünkü çok heyecanlanıp stres olmamı istemiyor hatta hiç yazmıyor gözlerim bozulmasın diye çok seviyo beni ya ..
gelen mesaj değerli birindense ve düşünmemi gerektiriyorsa.benimdir ama onun dışında en geç 5 dk içinde cevaplarım.
Mesajı gördüğümde Eğer mühim bir işim yoksa ve düz, defalarca okumamı, cevap verirken düşünmemi gerektirecek bir durum yoksa kim olursa olsun olabildiğince anında cevap veririm. Fakat hemen cevap verdiğim insanların cevap vermemesi. Ne yani, sen beni g*t yerine mi koyuyorsun? Hayır yani, mesajı gördüğünü de biliyoruz be; düz, düşünmeni gerektirecek bir şey de yok. Dünyayı mı kurtaracaksın kardeşim?
O kişilere güzel bir ceza verilmelidir.
mesaji saatlerinin dışındadır...