1. 1.
  trafikte öndeki arabayı takip etme mesafesini hep minimum değerden üstte tutmak.

  (bkz: kendimi çok direksiyon hocası olarak gördüm yav)
  ... devedikeni
 2. 2.
  kendi hızınızın yarısının metre cinsinden değeri olan mesafenin korunmasıdır. ama yoktur böyle bişey. ehliyet kursundaki hoca evet hoca, aynen şunu söylemiştir; "size aradaki mesafeyi korumayın demiyorum ama aradaki mesafeyi koruyayım derken, arkanızdaki arabalar önünüzdeki arabayla aranıza girer, ve bi süre sonra mesafeyi korumak için geri gitmeye başlarsınız. ama mesafeyi korumayın demiyorum"

  meali; mesafeyi korumayın.
  1 ... redwinemania
 3. 3.
  (bkz: 88 89)
  ... ümit
 4. 4.
  iki insan arasında da bazen geçerli olan durum. cıvıtmaya başlayanların dikkat etmesi gerek herhalde.
  ... lucifer
 5. 5.
  Eski zamanların dondurucu bir kışından bütün hayvanlar çok etkilenmiş, büyük kayıplar vermişler. Ama en çok kayıp veren kirpilermiş. Çünkü onların pek çok hayvan gibi kalın kürkleri yok, kendilerini sıcak tutması zor olan dikenleri var. Bu durumdan en az zararla kurtulmak için kirpiler meclisi toplanmış, çözüm aramaya başlamış. Tartışa tartışa, nihayet gece olunca tüm kirpilerin bir araya toplanmasına, birbirlerine yakın durarak geceyi geçirmelerine karar verilmiş. Böylece kirpiler birbirlerinin vücut sıcaklığından yararlanacak, aralarındaki hava tedavülünü önleyerek donmaktan kurtulacaklarmış. ilk geceki deneyimlerinde bunun işe yaradığını görmüşler. Ama başka bir problem çıkmış ortaya. Üşüyen kirpiler birbirlerine fazla yaklaştıklarından yaralanmalar, gerçekleşmiş. Daha sonraki gece yaralanma korkusundan birbirlerinden uzak durmuşlar ama bu sefer de donmalar meydana gelmiş. Ne var ki, her gece kah uzaklaşa kah yakınlaşa, deneye yanıla birbirlerinin vücut sıcaklığından yararlanacak kadar yakın, ancak birbirlerini incitmeyecek kadar uzak durmayı öğrenmişler.

  Kısaca....

  Bizim de uzun dikenlerimiz var. Bunlar hayata karşı filtrelerimiz. Bazen faydalı, bazen de zararlı. Çoğu zaman, kimseleri yaklaştırmıyoruz yanımıza. Filtrelerimizden elemeden kimseleri sokmuyoruz özel dünyamıza. Ne var ki, sıcaklık ancak yakınlaşmakla mümkün.
  Birbirini incitmeyecek kadar uzak, hayatın soğuk zamanlarında üşümeyecek kadar da yakın olmayı öğrenmeliyiz. Aynen kirpiler gibi...
  1 ... linka
 6. 6.
  becermesi en zor işlerden biridir. sen kalkar değer verirsin insanlara onlar yediği çanağa sıçar.
  ... mari