bugün

avcı filmindeki düğün sahnesi nasıl unutulabilir.
bugün doğum günü. 70 yaşına girmiş.

https://www.imdb.com/name/nm0000658/?linkId=69352655
Tam 21 kere Oscar'a aday olmuş, 3 kere kazanmış hayvan. 21 adaylık ne amk. 21 de 3 de çok kötü bir istatistik. Üstelik Oscar'ın 1 tanesi yardımcı oyuncu. Adaylıkta ona en yakın 12 tane ile Jack Nicholson ve Katharine Hepburn.
21 Adaylığıyla Oscar'ın Altın Kızı Olarak Nam Salan Usta Oyuncu.

görsel
bugün doğum günü. 69 demiş.

https://www.imdb.com/name/nm0000658/
Bu kadının neden bu kadar sevildiğini asla anlayamadım.
Harvey weinsteinin kendisini çok küçükken taciz ettiğini 2017 yılında herkesten sonra açıklamıştır sen 1624528. Oscarında bu adama teşekkür konuşması yaparken aklın neredeydi ulan orospu?
Sen koskoca meryl streepsin tek bir sözünle her şey çok farklı olabilirdi
17-18 yaşında kızların vebali var üzerinde
oyunculuk konusunda aşmıştır.
" Ben insanları merak ediyorum... Senin yerinde olmak nasıl bir şey olurdu? "

görsel
" 20 yaşımdayken para kazanmakta zorlanıyordum. Yeterli para kazanamadığım bir gece, Londra'daki Green Park'ta açıkta yatmak zorunda kaldım. Karşımda otel manzarası vardı. Günün birinde orada kalacağıma dair yemin ettim. Ve bu yeminimi yerine getirdim" diyerek ne kadar hırslı bir yapıya sahip olduğunu belirtmiştir.
Sofi'nin seçimi filminde izlediğimde, aktristliğine bir kez daha hayran olduğumdur.
(bkz: yıllanmış şarap) 'tır kendisi.
Yeteneğine bir şey demiyorum ama insanımaz itici. Hatta gıcık oluyorum.
kızı ile çekilmiş bir resmi;

görsel
imdb'ye göre tüm zamanların en iyi aktrisidir. bana göre de öyle.

tam liste için ; http://www.imdb.com/list/ls000004391/
66. yaşını kutluyormuş gün itibariyle. allah daha çok versin, oyunculuk ve asalet anlamında öğreneceğimiz çok şey var kendisinden. cate blanchett ile birlikte dünyanın en iyi kadın oyuncusudur benim gözümde.
bugün itibarı ile 65 yaşına girmiş abd'li aktris.
Hicbir zaman katherina hepburn"u gecemicek.
3. kez en iyi kadın oyuncu oscar ödülünü kazanmış oyuncudur.
the iron lady filmi ile tekrar tekrar aşık olduğum kadındır. o nasıl oyunculuk, o nasıl asalet? gerçekten de sinema dünyası için bir tanrıçadır kendisi.
the iron lady filminde margaret thatcher i canlandırarak bir kez daha oscar a aday gösterilen ablamız.
Oynadığı filimlerde oyunculuğu ile kendini daima belli eden, oscar'a 16 kere olmak üzere en çok aday gösterilen, hollywood tanrıçası.
oynadığı karakterlerin hepsine hakkını veren diva. geçtiğimiz yıllarda cesaret ana oyununda muhteşem bir performans sergilemiştir. the hours'daki rolü ile beni benden almıştır. music of the hearth da mutlaka izlenmelidir.
john cazale belgeselinde al pacino ve robert de niro onun ne kadar özel bir kadın olduğunu anlatır.
nişanlısının hastalığının ilk gününden ölümüne kadar insan üstü bir sevgi gösterdiğini anlatır.
al pacino "ben böyle bir insanın var olabileceğini hiç sanmazdım. ama o kız öyle birşeydi ki kalbini tutar ve o çok özeldir" der.
böyle bir kadındır. hem çok güzel, hem efsanevi, hem de melek yüzlüdür.
ingilizceyi kaç farklı aksanda konuşabildiğini merak ettiğim sanatçı.