bugün

nane.
mentollu tuketim maddeleri vardir mesela. ornek: (bkz: salem), (bkz: yesil marlboro).
(bkz: mentollü sakızlar)*
insanın nefesini ferahlatan, üstüne su içildiğinde ağızda serin bir tat bırakan, aktarlarda bulunan hoş kokulu bir madde.
sozluge yeni katilmis guzel insan, sevgi kelebegi, sozlugun bir nevi gribe karsi koruyucu, korkusuz kahraman adayi.
nane ruhundan çıkarılıp hekimlikte kullanılan madde.
nanede bulunan, kişide ferahlık hissi veren bir aroma.
son zamanlarda sigaraların içine de konan ve bu nedenle tüketilen sigara oranında patlamalara sebep olan madde.
(bkz: mentollu bira istemek)
nane esansindan elde edilen, Lokal anestezi özelligine de sahip olan organik bir alkoldür.
vivident extra çiğneyince sizi beyninizden vuran maddedir. tavsiye edilir.
nezle virüsünün ölümcül düşmanı diye internette nam salan madde.
Olipsi ve vicksi hatırlatır kokusu. Koklarsın ama zararlı mıdır tırsarsın.
ekşide, hakkında şöyle bir entry girilmiş nane özünden elde edilen madde ;

-------alıntı----------

bu mentol denen bileşiği icat eden orospu çocuğunun allah belasını versin. inşallah sülalesinin dünyada bir günü mentolsüz geçmez.

bıktım lan ben bu mentol denen zıkkımdan. erkek için ne varsa içine mentol katıyolar, mentolsüz şampuan, mentolsüz duş jeli, mentolsüz tıraş köpüğü, mentolsüz diş macunu, mentolsüz prezervatif bulacağım diye canımdan can gidiyor şerefsizler. nereden çıkarıyorsunuz herkesin mentol denen boka ihtiyacı olduğunu, bu zıkkımı seveceğini falan meymenetsizler. mentolü koklayan kadın iki kilometre uzaklaşıyor ulan bu ne zulüm sikiboklar, amıgötolasıcalar.

hayatımın son 20 senesi mentol denen bokla savaşmaya, ondan kaçınmaya çalışmakla geçti, hiçbir şey elde edemedim. lanet olası mentol kazandı. bakkala ver bi şampuan deyip rahatça evime dönen insanken sizin yüzünüzden şu yaşımda elimde mini sepetle sinsice gratisti, watsonsdu gezen ekzebisyoniste döndüm orospu çocukları. elidor vardı eskiden iyiydi lan. artık hacışakir sabun bile mentollü. kahrol mentol lobisi. kahrolun şampuandı duş jeliydi falan üreten gerizekalı amınakodumun sikilik şerefsiz beyinsiz mal spermleri sizi. lanetler olsun, mentol formülü götünüze girsin aammına kodumun sürüngen beyinli işgüzarları...

(mentol üreten ve seven insanlara sövgümü ulysses uzunluğunda bir kitap boyunca sürdülebilirim)

-------alıntı----------
Resmen saçmalamış amk gayatte her şeyin mentolsüzü mevcut. Bunun neyiyle savaş açıyorsun lan.