bugün

kadınlarda her ay görülen regl durumunun diğer adı
yumurta sperm tarafından döllenmez ise, korpus luteumun bozulmaya başlaması ve hormonlarının giderek azalmasıyla , endometriyumda bozulmalar meydana gelmeye başlar. bu faz başlar.
daah sonra tabaka tamamen bozulur ve bozulan doku arterlerin büzüşmesiyle bir miktar kanla birlikte , vagina yoluyla atılır. menstrual döngü, regl de denir.
(bkz: adet kanaması)
(bkz: mensturasyon)
akar... akar... akar...
bu menstürasyon dönemi yüzünden sivilcesiz, hatta pürüzsüz bir ciltte bile her ay bir adet sivilce çıkar.
ganamayi sümük akayidir.*

edit: tamam lan bal akayi bunu mu istiyorsunuz?*
Menstrüasyon, kadınlarda ve bazı diğer dişi yüksek primatlarda, rahim iç yüzeyinde oluşan damar ve dokuların kan ile birlikte vücuttan atılması işlemi. kaynak: vikipedi.
gereksiz duygusallık için start verilir. ferudun düzağaç dinleyip hafif göz yaşı akıtmalar.

ulan ne oldu diyorum cevap yok gülesim geliyor ama ağlıyorum.

tatlıya abanmalar felan. öğrenciysen işin zor. canın tatlı çeker gider etipuf alırsın. idare etsin hormonlar napalım.
pms adıyla da tabir edilen, halk arasında hala gelmesi olan, 28 günde bir devreden kadın yumurtlama dönemi. gelgelelim nedeni bilinmez şekilde kadınlar bu dönemde meymenetsiz, çirkef ve zilli olabilirler, tikatli olmak lazım.
maya mitolojisine göre toplumsal kurallara uymayan kadınların başlarına gelen lanetti. bu anlamda adet gören kadınlara iyi gözle bakılmazdı. belki de kocalarını yeteri kadar mutlu etmiyorlardı. günümüzde hala adet görmemiş kadınlarımız var, daha ergenken evlendirilmiş ve ömrünü sürekli tekrar tekrar gebe kalarak geçirmiş olanlar.
KADINLARDA EMRE AYDIN, HALiL SEZAi MEVSiMiDiR. OTA BOKA TRiP ATARLAR.
menstruasyon peryodu, dört evrede incelenir. son evredir, uterusa döllenmemiş yumurta ulaşırsa iki hafta içinde korpusleteum bozulur ve progestoron salgısı azalır. bu evrede 3-5 gün sürer.
lisedeyken pislik olsun diye masturbasyon diye yazdığım dönem. korpus luteum'un nasıl yazıldığını da unutmuştum, espri olsun diye karpuz lokum yazdım, pişman değilim.