bugün

menemene ekmek diye banılası kızdır. son on beş yıldır menemeni yumurta kabuklarıyla yiyen bir insan olarak, buradan yetkililere sesleniyorum: bu kızı bulun ve bana gönderin! evli de olsa, dul da olsa onun hıammını yirim ben, yirim!
kesin evlidir yoksa nerden bilecek "soymayı"?
üşenmeyen kızdır. en iyisidir aslında ama domatesi rendeleyerek de aynı etkisi yapabiliriz.
aslına menemen her türlü yinir. *
bu kızın erkek hali var elimizde.

--spoiler--
menemen yaparken, domates kabuklarını soyan, kaslı-zengin-yakışıklı-iri pazılı genç erkek.
--spoiler--
işini bilen kızdır. mutfakta maharetlidir, daha ne olsundur.
oha soymayanı da mı var lan?

çok da orijinal değildir o kız be...
hazır kabuğu soyulmuş konserve domatesi "kabuklarını tek tek soydum" diye kakalayan kız da olabilir, dikkat edilmesinde fayda vardır.

gardı bu kadar kolay düşürmeyelim.
önce sıcak suyun içinde 1-2 dk kadar bekletip soymak ileri gelir yoksa soyayım derken güzelim domatesin yarısı gider vesselam.
tencere kapağını kapatıp kısık ateşte kaynamaya bırakınca ,kabuğunun soymaya gerek duyulmadığını bilmeyen kızdır.
Zamanı boldur.Başka işi yoktur bence
menemen yapmayı bilen kızdır. çünkü menemen yaparken kabukları almazsanız menemen diri kalır. menemen o şekilde yapılır. vitamini kabuğunda falan değildir aslında. büyük bir yalandır.

(bkz: vitamini kabuğunda)
Şaşırtan kızdır nerden biliyorsa domates soymayı?
bizimkiler su getirmiyor.
hanım kızdır,tapılacak insandır.samimidir.
niyeyse yapılması gereken şeylerde övgü alıyo artık.
(bkz: melemen)
menemeni baştan savma yada en basit yemek olarak görmeyip, dile gelen domates kabuklarından rafine edilmiş menemen yapan kızdır.
fazlasıyla normal bir kızdır.domatesin kabuğu soyulmadan menemen mi yapılırmış.
vücudumuz için bir çok faydası olan likopenin domatesin en çok kabuk kısmında bulunduğunu ve domatesin kabuğunun soyulmasıyla bu karotenoidden mahrum kalındığını bilmeyen kızdır. peki likopen nedir ve faydaları nelerdir? Karotenoidler sebzelere sarı, turuncu veya kırmızı rengi veren besin bileşenleridir. 600 çeşidi bulunan ve gıdalarla %80-90 oranıyla aldığımız en güçlü karotenoid de likopendir. likopenin sağlık üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır. Katarakt oluşumunu geciktiriyor. Yaşlılığa bağlı görme sorunlarını önlüyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Kalp hastalıklarına yakalanma, felç geçirme tehlikesini önlüyor. C vitamini, A vitamini, potasyum ve folik asidin bulunduğu birçok vitamin ve mineral içeriyor. Domatesin ayrıca, rektum, kolon, akciğer, mide yemek borusu, ağız boşluğu, göğüs, bağırsak kanserleri ve rahim boynuna ait tümör oluşum risklerini de düşürdüğü gözlenmiştir. peki damak tadı itibariyle domatesin kabuğundan hoşlanmayanlar ne yapmalı? kaynar suya domatesler bir süre atılarak pişirmeden yumuşatılır. domatesin sıcak su ile temasında likopen domatesin etli kısmına geçer ve likopenin az bulunduğu zar kısım rahatça soyulabilir.
anal seks esnasında götünden domates kabuğu çıkmayan kızdır.
yetenekli kızdır, asil kızdır. bazıları işin b*kunu çıkarıyorlar.
hemen evlenilesi kızdır.
ne var bende soyuyorum ama erkeğim. ne olmuş yani. Olması gereken birşeyi yapıyor diye..
Anal sekste kabuğu yapışmasın diye düşünüyordur, öngörülü kızdır.

(bkz: (troll kafasıyla entry girmek))
Kabuklu menemen hamsili dondurmaya benzer, olmaz.