bugün

Vatandaş binbir zorlukla çalışsın memur yatsın. Sonra o vatandaşın vergileriyle memur maaşı ödensin. Adaletin bumu dünya?
Ne yani memurlar fuhuş mu yapıyor?! Dedirtir. Güldürür.düşündürür.
Ondan sonra para beğenmezler yüzde yüz zam alsalar gene eylem yaparlar.
KPSS den sansina puan nasıl alınıyor merak ettim. 120 sorudan 100 neti şansla yapmak mümkün mü acaba?
Ortada olan gerçektir. Vasıfsız tip sırf KPSS’den şansına puan aldı diye yıllarca devletti yiyor. Ayıp. Evet.
Yatmaktan yorulduğumda bazen kalkıp dolaşıyorum. Oh. Yemek ve ihtiyaç molalarında da rahatım.
Haftada 48 saat çalışıyorum ek mesailerim bile normal mesaiden daha ucuz. Sokam böyle işe. işçi olmak vardı.
aaa memurlar yatarak mı maaş alıyormuş, birileri bizim müdüre de bunu söylese ya ne güzel olurdu.
9:30 da işe gidiyorlarmış neresi acaba orası merak ettim cidden.
Ayrıca bu dediğiniz kurumdan kuruma değişiyor bir özel sektör baskısı olmasa da birçok kurumda artık yatarak maaş alma olayı yok o eski yeşilçam filmlerinde kaldı artık birçok memur korkusuz korkaktaki mülayim gibi dosyalarla kişilerle cebelleşiyor artık.
(bkz: memurların mesai saatinde entry girmesi)
sen götünü devirip yatarken ben memur olmak için sabahlara kadar çalışıyordum. sıra bende değil mi cancağzım?
yeğnim zamanında da siz yattınız.
memurun verdiği vergi de sizin yürüdüğünüz yollara, geçtiğiniz tünellere, hatta arkasında namaz kıldığınız imama bile gidiyor. o zaman siz de yollar da yürümeyin.
sanki memur vergi vermiyormuş gibi.
ayrıca memur bürokrasinin bel kemiğidir, sizin gibi asalakları yönetmek kolay mı lan!
bunlar önemli şeyler.
--spoiler--
burada mı yatalım yoksa tercih ettiğin bir yer var mı?
--spoiler--

--spoiler--
evladım her yerde söyleme fena döverler.
--spoiler--

henüz hayatının baharında hayatı gül pembe gören ergenin "ulan ne tespit yaptım" diyerek yumurtladığı iddia. 26. senem memuriyet hayatımda. ve henüz yatacak yer bulmadım. bulduğumda yatacak fırsatım olmadı. hele bir unvanın yükseldikçe sorumluluğun artıyor ya işte o yatacağın zamanlarda bile uykunu kaçırıyor. birde buralarda bunları okuyup işe giren gençlerle uğraş dur.
Devlet işlerini kim yapıyor kim ruhsat düzenliyor kim ehliyet veriyor kim senin işini yapıyor. Sanki pezevenk vergi veriyor da memur yatıyor. Lan benim biraderin maaşından her ay 1300 kesinti var adamla dalga geçiyorum ben yıllık 100 tl vergi veriyorum diye.
Özelleştirme bu yuzden gerekli , ne olursa olsun abi özelleştireceksin herkes hakkını versın aldıgı maaşın.
yıllardir bu is boyle yürür normal karsilanir lakin cok sikintili bir durumdur.
Yoksa van persie 657 ye mi tabi amk dedirtendir.
buyurun siz de memur olun o zaman.
not: memur değilim.
mecliste ne iş yaptıkları belli olmayan,

maaş değil her ay mini bir servet alan vekilleri seçen bir halka,

layık olan memurlardır.
mal beyanıdır. iki üç haftada bir evimde adam akıllı yatabiliyorken..! birkaç haftada bir izin yapabiliyoruz ve izinli olduğumuz günde ise her sabah erken kalkmaya alışıldığı için yine erkenden uyanılan bi işteyiz. kim yatmış nereye ve nasıl yatmış, bi de hele sığır!
aslında sorun yatarak maaş almaları değildir. torpille işe girip, ki torpilsiz memur olan çok çok azdır, günde 10-12 saat işçilik yapan bir insandan en az 3 kat fazla para almalarıdır. bu parayı alırken de çoğu hiçbir bok yapmaz. koy gerizekalı birini aynı işi yapar. gerçi torpille girenlere bakarak da bunu görebilirsiniz.
şimdi ben devlet memuruyum. dün evime girdiğimde saat 22:30du. o saate kadar çalışmışım. bunun için bana ekstra ücret ödenmiyor. bugün işim çok yoğun değil ayaklarımı uzattım sigara içe içe sözlükte geziniyorum. yani neymiş bilip bilmeden götünden uydurmamak gerekiyormuş. hepimiz biliyoruz ki kıskanıyorsunuz.
siz gidin de bilmem kaç bin lira alıp hiç bir şey yapmayan milletvekillerine sataşın, bu ülkede haksız kazanç sağlayan pek çok insan var ama hep memurlar göze batıyor. bunlar istiyor ki memurlar açlık içinde hacizlerle uğraşsın, sürünsün istiyorlar.
iddia ederek söylüyorum

polis sayısını yarıya indirsinler memleketteki vukuatta o oranda azalır

memur sayısını yarıya indirsinler yolsuzluk azalır.

öğretmen sayısını indirsinler eğitim seviyesi yükselir.

bu siyasetçileri kaldırsınlar yolsuzluk kalmaz.