bugün

evet yata yata entry gire gire maaş alıyoruz çok doğru tespit aydınlandım.
bunu yazanda memur olduğunda hiç çekinmeden yatacağı ve bundan hiç şikayet etmeyeceği eylemdir.
sıkıntı; kendi yerine başkasının yatıyor olmasıdır.
oturarak alsak sıkıntı olur mu?
Selam ben haftada 5+1 günde 12/12 çalışan devlet robotu.

Size nasıl yardımcı olabilirim?
şimdi ben yatmıyorum ama ayaklarımı masanın üzerine uzattım o şekilde takılıyorum ve ayın 15 inde maaş alacağım. bu da sayılıyor mu?
sözlükte entry girerek bu maaşı alanlar var Allah affetsin.
Matrahını gönder bana delikanlı dediğim beyinsiz andaval söylemi.

Ne kadar vergi veriyorsun çok merak ettim işsiz kardeş.
herkesin "en çok ben çalışıyorum, diğerleri hiç çalışmıyor" kafasında yaklaştığı konulardan biri.
memur olan, çok çalıştığına inanıyor, diğerleri memurların hiç çalışmadığına inanıyor.
hepsi öyledir diyemem ama benim gördüğüm memurlar da çok rahat ve konforlu çalışıyorlar. Zaten rahat çalışmıyor olsalardı memurluktan istifa eden bir çok insan olurdu.
benim çevremde istifa eden pek bir insan yok. bu bile fikir veriyor bence
Bir de KPSS ye girip torpil ile memur olmuşsa yatmasına en yukarıdan müsait ederler ve canları isteyip çalışsalar bile işi torpilliden alıp alnının akıyla girenlere verirler. Sonuçta KPSS nin açılımı;
K - karıya başörtü takmak
P - para
S - secde
S - sakal
başı bile sallamasak. şu maaşı direk alsak.
Emek edip Sınavıyla cartıyla curtuyla girdiyse helali hoş olsun bu devirde insanın dötümden kan alırlar.yok ama torpille hileyle hurdayla memur oldursa yattığı yerden kalkamasın.
orospu memurdur yatarak kazanıyorsa.
Kurumlarda çok boş beleş adamlar var gerçekten çoğu müdür yalakası kimisi akşamcı işini yapanların sayısı yüzde 30 u geçmez boş bardağı alıp kaldırmaz çoğu öyle de ego sahibi bireyler oldular uzun lafın kısası rahat batıyor..
Öğretmenler için hele de köy öğretmenleri için geçerli olmayandır.
Gezerek alsak uyar mı koç?
"canım özendiysen soyun gel beraber yatalım." diyerek davet edilmesi yazar tespiti.
Her başlığa isyan edesim geliyor... arkadaşlar annem öğretmen ve bugün Bi süre sınıfında durmam gerekti. O on numara tatili var parası da fena değil dediğimiz öğretmenlerin nasıl o parayı hakettiklerine şahit oldum. Yani olay sadece çocukların şımarıklığı, çok ses veya sürekli ayakta durma değil. Üç kuruşluk adamlarla Veli diye muhatap olmak zorundasın. Sınav kontrol ederken resmî kağıtları elinden alıp çocuğunun sonucunu arayan mı dersin ortada hiçbi halt olmadığı halde utanmasa uluslararası ceza mahkemesine evladıma şunu yaptı diye şikayet edecek mi dersin her türlü potansiyel var bu adamlarda. Sadece öğretmenler değil genel anlamda söylüyorum kimse yatarak para kazanamıyor. Gerçi Bi tanıdık devlet demir yollarında sabahtan akşama kadar iki demlik çay devirdiğini söyleyerek tonla para kazanıyordu. Tabi bunlar istisnalar efendim. Emek olmadan yemek olmaz.
Peki balaban koşarak alsak uyar mı?
30 sene öncesinden haberi olmayan kişi tespiti . borçla memur maaşı ödeniyordu demem yeter li olur sanırım .

asgari ücretle çalışmaya çalışanları hesaba katmıyorum bile .

kaldı ki asgari ücret 5000 olsa kim okurdu acaba diye de düşünmekteyim hala !
artık nasıl bir yatıyorsam 5 dk oldu mesaiye geleli. neyse öğlene kadar yatayım öğleden sonra bidaha yatarım.
ne mutlu bugün de yatarak maaş alacağımızı öğrendik.
bizim verdiğimiz vergiler ile maaş alıyorsunuz
vatandaşı mağdur etmeyeceksiniz! bizim için buradasınız!

gibi devamı gelecek saçmalıklar silsilesidir.
Sözlükte akşama kadar semirip maaş almaktan yüzleri kızarmaz çünkü devlet memurluğu bunu gerektirir.
kıskananlar bok atmaya başladı bile.
sanki özel sektör çok farklı. aldığı maaşı haketmeyen çok insan tanıdım. günboyu internette, dışarda arazi olan, dedikodu yaparak mesai yapan özel sektör çalışanları da gayet fazla.
güncel Önemli Başlıklar