bugün

maaşı 10.000 lira olan memurlara 600 küsür lira yansıyacak zam. ha var mı öyle memur derseniz bilmem valla belki neverland'da vardır.
ne yazık ki 40 yapmaz. ama bizim memurumuz işini bilir. o yüzden çok üzülmemek lazım.
hükümet biraz olsun sözlüğü okuyup rosava 'ya kulak verseydi, %50+50 olabilirdi.
(bkz: ahlaksız teklif)

gerçi o filmde adam iyi para veriyordu.
ekonomiyle ilişkimi para kazanmaya başladığım anda bıraktım. yalnız müreffeh olduğu, hızla büyüdüğü iddia edilen bi ülkede memuruna yüzde 3 gibi komik bi rakam teklif etmek çelişkili.

suriyeden gelenlere 100 milyon dolar akıtmışsın, libyaya bilmem kaç yüz milyon dolar bağışlamışsın, milletvekili emeklisine bi gecede yüzde 50 zam yapmışsın. her platformda türkiye bölgenin yükselen değeri ekonomimiz çok iyi diyorsun. öte yandan memura bundan fazla zam verirsek batarız diyorsun. ilginç. evet.
Yetmez ama evet deyip toplu sözleşme olacak,bir çok hak sahibi olacağız diye bunun propagandasını kanal kanal gezerek yapan memur-sen başkanı Ahmet Gündoğdu utanıyor mudur? şimdi acaba?
bu sana bu sana sikim kalsın kör hasana politikasıdır.
(bkz: 23 05 2012 iş bırakma eylemi)
(bkz: sigara parası)
"teklif" pek bir kibar tabirdir. bir şeyin "teklif" olması için "teklif" edilen kimsenin "reddetme" hakkı doğar. halbuki bu olay teklif değildir. ister "dayatma" diyin, isterseniz "kıyak"(!?) bu bir "teklif" değildir.
Isini yapmayan adama cok bile dedirten maas artısı...
tayyipseverlerin hakkında yorum yapmaktan kaçınacağı sadakadır.
bir memur olarak çok fena kandırıldığımızı söyleyebilirim.
misal enflasyon % 12 diyelim. 6 artı 6 artış bile enflasyonla denk olu ki bu zam anlamına gelmez, pahalılık oranında fiyat düzenlemesi denilebilir.
3 artı 3 zam demenin doğrusu yıllık yüzde 6 demektir ve enflasyon yüzde 12 ise yüzde 6 memurun fakirleştiği görülür. kısacası zam demeyin bari.
kendilerine bir gecede %40, işçiye memura eşşeğin ziki.

ama benim milletim seçim zamanı unutur bunu kolay bi şekilde. ne de olsa double yollar var, kömür var, makarna var vs.vs.
(bkz: memura küfür edilmesi)