bugün

devletin kanunlarini yerine getirip, bekasi için calisma karari almis kişidir.
geleceğini garantilemek isteyen, gençliğinden yiyen insandır.
başka yeteneği olmadığından bu yolu seçer.

tutkusu olan insanın memuriyetle işi ne ki?
sırtını devlete yaslamak isteyen insandır.
En iyisini yapar. Sırtını devlete dayadınmı sorun yoktur. Memurların ağladığına bakmayın. En çok parayı en rahat şekilde onlar kazanır.
mutluluk kamuda olm.
devlete kapağı atmak isteyen insandır. ülkemizde geçerli bir iştir.
(bkz: kemalist)
özel sektör köle adayı olarak akıllı adamdır.hasbelkader yıllar sonra 10.000 tl almış olsamda ki bu biraz zor hep bir memura imrenerek bakacagım.bazı insanlar çok şanslı hayatları sikine takmadan trahat gidiyor.kimileri ise hep zorluklarla karşılşır 3 kurus para kazanmak için.şansıma sokayım
benim gibi atadan babadan fakir, sülalesinde bir tane esnaf olmayan, müteahhit olmayan işçi çocugundan başka ne olur.

ziyaaa üniversite zamanlarında arkadaşlarıyla sohbet etmekte...

biri derki benim babamın şirketi var ben orda çalışsam öbürü der ki benim dayım bu işi yapmakta ben orda çalışcam öteki derki benim babamın birikmişi var ufak çaplı iş yeri açıcaz. beriki derki benim eniştem bu işte ankara'da bu iş üzerine rakipsiz firma...

ziyaaa'nın tepkisi ben ölmüşüm ağlayanım yok... staj yeri bile bulmak için tanıdığım yok... ziyaaa aslında çaresiz olduğunun her zaman farkında idi ve her sabah ezan okunmadan kalkar test çözerdi.

edit: ziyaaa emeginin karşılıgını aldı okul bitiminden 3 ay sonra ailesinin oldugu yere atandı. Allah'a şükür borç harç evim oldu sevdigimle evlendim... türk dizilerine imrenip herkes zengin olma hayalleri kurmasın sonra altında kalırsınız o hayallerin...
memurluğun ne kadar kolay bir iş olduğunu benimseyen insandır.
Memur olmak isteyen insan memur olamazsa memurlara bok atar.
Sebebi bellidir yattığı yerden para almak batma duygusu yok, çalışanlara maaş verme zorunluluğu yok,sermaye kaygısı yok, sadece kendi maaşını her ayın başında veya sonunda alırsın paşa paşa da evine akşam 5 te gider yatar içer gezersin.
Günümüzde üniversite sonrası en garantici oynanmaya çalışılan insandır.
Kendi halinde yaşamak isteyen insandır.

Üniversite okuyan her gencin hayali.
DEVLETiN SIRTINDAN iNMESi GEREKEN KAN EMiCiLERE KATILMAK iSTEYENDiR.
ASKER-POLiS HARiÇ.
Ülkemiz şartlarında yapılacak en iyi iştir memurluk. Aldığın belli, verdiğin vereceğin belli.
vkhi de memur, hakim de memur şimdi ama fark var aralarında.
Hepimiz memuruz...
işsizdir. Ben işsizim istiyorum mesela.
Haklı insandır. özel sektörün durumu ortada işsizlik hat safhada üniversite mezunu adam işsiz geziyor bir yere girebilmesi için ya dayısı ya amcası olması lazım. Kurumsal olmadığı müddetçe işçinin hakkını yerler. En basitinden asgari ücret + agi olması lazım işveren agi içinde diyip o şekilde veriyor. Özel sektörde sonun yok devlet memuru oldun mu maaşını bilirsin sigortan günü gününe yatar kafan rahat.
hımınakoduklarım memurluğa bok atarken herkesin durumu sizinkiyle eşitmi bi bakın önce, özel sektörde 6 sene çalıştım planlama ve raporlama uzmanlığı yaptım ben yokken 6 kişinin yaptığı işi tek başıma yarım günde yapıp kalan sürede kantinde takılırdım ama ne oldu? 6 kişinin yaptığı işi yaptığım için tebrik edeceklerine yarım gün ense yapmakla suçladılar beni, asgari ücretten 100 lira fazla verdiler, gece 12lere kadar çalıştım ama fazla mesai vermediler neymiş ben yönetici pozisyonundaymışım para önemli değilmiş şerefini s*ktiklerim. Benle aynı pozisyonda istda çalışan eleman 5 bin alırken taşradayız diye bana asgari ücret+100 tl verdiler ve inanın bulunduğum ilde çalışma koşulları en iyi olan şirket bu.

Atadan zenginde değiliz öyle sermaye, dükkan, ev arabamız yok işe atılalım ne yabacaz? Memur olabilirsek ne ala? Söyle la hadi nabacaz?
Çaresiz kalmıştır. Şu şartlarda daha iyisini bulamıyordur.
bide bunlar devletin memuruna laf eder, kamu binasında 10 dakika sıra bekleyince lan bu devlet niye buraya 2 memur daha koymuyor diye küfreder.
Önümüzdeki 6 ay içinde atanma ihtimalim yüksek.

istisnasız her gün haber sitelerine girip sağlık bakanlığı alımlarında bi gelişme var mı diye bakıyorum.

Daha 20 yaşındayım ama şu zaman da atanabilmek gerçekten önemli her insan için.

Hiç değilse aldığın belli harcadığın belli. Kafan bi nebze rahat oluyor.