bugün

görsel
buna da kayyum atanmış. yakında her yere kayyum atanacağından korkuyorum.

http://www.hurriyet.com.t...rsitesine-kayyum-40121279
Vaktiyle gece kampüsüne işemek zorunda kaldığım üniversite.
logosundaki karıncanın kıçı başının nerede olduğu bilinmeyen eğitim yuvası. lakin ciddi yeni logo tasarım çalışmaları yapmaktalar.
logosu Microsoft Word'un clip artlarından yapılmıştır. vakitleri sınırlıymış demek ki :

http://upload.wikimedia.o...%9Cniversitesi_logosu.jpg
liseyle tek farkı kıyafet zorunluluğunun olmamasıdır. sosyalleşmeye hiç önem vermeyen, bahar şenliği bile olmayan, ufacık bir üniversitedir.
öğrencileri aşırı şekilde sosyal olan üniversite. orada rast geleceğiniz neredeyse her öğrenci ya bir proje yürütmekte, ya kulüp,spor faaliyetinde bulunmakta, ya da cemaat için bir şeyler yapmakta, bu yüzden iftihar ediyorum üniversitemle. Ayrıca 12-13 milletten yüze yakın yabancı öğrencisiyle bayagı dünyaya açılmış vaziyette.
sözlüğe reklam vermiş ise iyi üniversitedir. övün kınamayın sözlüğe reklam lazım..
reklam veriyor olması üniversite değil ticarethane olduğunun göstergesidir.
kayseri nin erciyes ten sonra 2.üniversitesi olarak açılan üniversite. sanıyorum ki bu sene nuh naci yazgan üniversitesi nin açılmasıyla eski moduna girecek, sonra da abdullah gül üniversitesi nin açılmasıyla "biz çok eskiyiz yea. bizden sonra iki üniversite açıldı." modunda olacaktır.

kayseri gibi bir şehre 4 üniversite ne gerek diye sormak bir kayserili olarak hakkımdır der ve giderim.

edit: sosyal hayatın öğrenciler için çok uygun olmadığını söylebiliriz ama şu an 3(yakında 4) üniversite olan bir şehirde zamanla sosyal hayat da öğrencilerin istediği düzeye gelir diye tahmin ediyorum.
hacı hoca şeyh medresesi.
uludağ sözlüğe reklam vermiş üniversitedir.

internet explorer'i sadece firefox indirmek için kullanmak gibi bir şeydir. *
bazı lumpen dangozları düşündüren üniversite olmuştur. kampüs içinde yiyişilmeyip cigara içilmediği için mi zorunuza gitti? yok cemaat beyin yıkıyormuş falan! ULAN 80 küsür yıldır harıl harıl beyin yıkanıyor tüm üniversitelerde sesimizi çıkartıyor muyuz hiç?
fethullah gülen yapılanmasının para kazanmak ve kendi zihniyetinde insan yetiştirmek için kurduğu üniversitelerin sonuncusudur.
bu boklu üniversitede endüstri ürünleri tasarımı bölümü olup da 40 yıllık erciyes üniversitsi'nde olmamasını şiddetle kınıyorum.
çok gereksiz yere açılan bir üniversite.
kayseride uniyi okuduğum için biliyorum. hiç bir gereği yok.
Kağıt üzerinde Vakıf üniversitesi olması yüzünden Melihşah gibi önemli bir ismi nasıl kullanırsınız terezler diyemeyeceğimiz üniversite. Ama şu ülkede bir tane vakıf üniversitesi var o da Başkent, Diğerlerinin hepsi bildiğin para kazanmaya odaklı özel üniversiteler.
lise modunda üniversitelerin kurulması kampanyasının son örneklerindendir.
ilk yılı yabancı dil eğitimi olmak üzere 5 yıllık eğitim veren üniversite, öğrenciler 5. sınıfı amerika da okuyor. ilk dört yıl kayseri de 5. yıl amerika da, 70 milyar net ücretmiş *
şuan ziyaretinde bulunduğum kayseri ili sınırları içerisinde (evet dağ başında değil gayet medeniyet ortası bi yer) bulunan bir vakıf üniversitesi. bina falan gayet iyi güzel. öğrenci sayısı henüz gayet az. sakin ,tabiri caizse ölü gibi bi üniversite . bir iki derse girdim. dersine girdiğim hocalar gayet kaliteli adamlar çamur atmaya gerek yok. üniversitenin cemaate ait olduğu söyleniyor. ama içinde cemaat olduğunu gözüne soka soka gösterecek bir şey yok. bildiğin üniversite işte. ilim irfan yuvası.yaptıran hayırseverler cemaat mensubu olsa kaç yazar. gelişime gayet açık, açık fikirli insanları barındırıyor. *
(bkz: dışı yeşil kubbe içine girdim estağfurullah tövbe)
anadoluya vakıf üniversitesi açmak olumludur. lakin bu üniversiteden anadolu insanına yararı dokunacak insanlar mezun etmesi şartıyla. beyin yıkayan, kadrolaşma uzmanı mezunlar vermemesi dileğiyle.
memlekete tek bir çivi çakmamış kişilerin fetullahçı diye eleştirdiği üniversite. yavrum madem beğenmiyorsunuz sizin ağa babalarınız niye paralarına kıyıp bırak üniversiteyi bir ilkokul bile yaptırmıyor? hele de söz konusu doğu veya güneydoğu oldu mu babalar bilmezler oraları.

Sadece senede bir damal şenlikleri için gidip dağdan yansıyan atatürk sülietini izler ve dönerler. Birde haklarını yemeyelim 4 yılda bir arada sırada seçim için uğrarlar.
anadoluya vakıf üniversitesi açmak olumludur. beğenmeyenler kendisi açsınlardır. memlekete hayırlı uğurlu olsundur.
logosu sarhoşluktan sendeleyen karıncadır..