1. 1.
  Mekatronik,en basit anlatımıyla; makina, elektronik ve yazılım kombinasyonundan oluşan sistemler ile ilgilenen bir mühendislik dalıdır.
  Mekatronik; makina mühendisliği, elektronik, kontrol ve bilgisayar sistemlerinin sinerjik bir kombinasyonu; işlevleri mekanik, elektronik, bilgisayar ve yazılım teknolojisinin entegrasyonuna dayanan ve gelişmiş ürün, işlem ve sistemleri kurmak için kullanılan ürünlerin dizaynı ile ilgilenen disiplinler arası bir mühendislik dalıdır. (bkz: mekatronik mühendisliği)
  1 -1 ... i m from absürdistan
 2. 2.
  robot hakkında akademik kariyer yapılan makina mühendisliği alt kolu
  2 -2 ... markasiz
 3. 3.
  uludag üniversitesinde sadece yüksekokul olarak okunan, nam-ı diyar "endüstriyel otomasyon" olan ve ikisini farklı sanıp ege ve d.eylül üniversitelerinde endüstriyel otomasyon bölümü olarak okuyabilcegim halde izmir'de okumayıp bursaya yerli turist modunda gelip okumaya basladıgım bölüme verilen ad.
  3 -1 ... twofisted
 4. 4.
  odtü de 4 ortalamaya yaklaşmış bazı makina mühendisliği öğrencilerinin elektronik mühendisliği ile ortak hazırlanmış bir programa dahil olması ve normal bölümüne devam ederken bu programa dahil bazı dersleri de alması durumudur.

  (bkz: yersen)
  -1 ... dukur
 5. 5.
  Aslinda söylendigi gibi 3-4 daldan degil nerdeyse hayatta bulunan bütün kurallarin islem icinde oldugu, insan islemcisini feci sekilde yoran, olusan problemlere farkli bakis acilariyla yaklasip sorunlari cok daha kisa zamanda cözmenizi sagliyabilicek, sibernetik biliminin nerdeyse hepsini kapsiyabilicek kadar büyük bi alt yapiya sahip, ugrastikca zevk veren kombinasyonlar zinciri.
  ... wimwelt
 6. 6.
  aslında kimsenin çok fazla bilgisinin olmadığı ama buna rağmen biliyormuş gibi atıp tutulan mühendislik alanıdır. * *
  1 ... dibi dibi rek
 7. 7.
  mekatronik türkiye' ye ye almanya'dan esinlenerek getirilmiş yeni bir daldır. asıl amacı makina, elektronik ve üretim mühendislerinin yerine tek bir kontrol elemanı barındırmaktır. keza fabrikalarda bir arıza durumunda bu üç mühendise ek olarak bir de elektrik mühendisi geliyordu; bu alan sayesinde mekatronikçi hatanın nereden kaynaklandığını bulup gerekli işlemi yapar.

  türkiye 'de rövanşta bir meslek talıdır. çünkü, tanınmış fabrikalara iş başvurusu yaptığınızda eğer makina yada elektronik mühendisiyseniz okul ve gano sorulur ama mekatronik müh. iseniz sadece ganonuz sorulur.(türkiye' de bu yıl itibarı ile yaklaşık 250 mekatonik müh. var.)
  ... ismahael
 8. 8.
  mekanik + elektronik = mekatronik
  2 ... meister writer
 9. 9.
  şive farkıyla transformers'te deceptionların oluşturduğu grubun anlamına eşeğer söz..

  -megatronik kğlübü.
  +deceptionlar olm onlar. megatron onların lideri. eheheh.
  -yokğ yokğ benim bölüm o ortaaam.
  +nerelisin sen?
  -kğonya.
  +anlaşıldı.
  2 -1 ... en bedevi c
 10. 10.
  makine elektronik ve bilgisayarın kesişiminden oluşan çalışma alanı. bildiğime göre ilk olarak 1960 lı yıllarda bir japon mühendis tarafından dillendirilmiş.
  1 ... dibi dibi rek