ağam bizimle eyleni.
somurge valisi alayi.
Türk milletinden bahsediyor. Kendisi ingiliz çünkü. Ayrıca ekonomi ingilizlerin elinde. müdahale ettiği ülke halkına böyle seslenmeleri gayet normal.

Ent.
bunlar bizleri şaşırtmayı başaramayacaklar !
Türk ekonomisi ne zaman s.k gibi olsa, dışarıdan bir türk pasaportlu kurtarıcı gelir. Bundan önce de, atilla karaosmanoğlu vardı mesela.. dünya bankası başkan yardımcılığı yapmıştı, nihat erim getirdi 1971’de.. benzer bir kariyer, kemal derviş.. dünya bankası başkan yardımcılığı yapmıştı, ecevit getirdi 2001’de.. cümleyi copy-paste yaptım, dikkat edilirse.. esasen babacan da, bilderberg’e falan katılmış, muhtemelen kendi dünyasında önemli bir adamdı.. abd’de çalışma tecrübesi vardı ve 2015’te ayrıldı.. şimdi şimşek geldi.. aslında yeni gelmedi, 2007-2009 arasında ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı falan yapmıştı. Abd ve birleşik krallık vatandaşlığı dışında ABD'nin büyükelçiliğinde Türkiye ekonomisi üzerine birtakım analizler yapılan bir bölümde kıdemli ekonomist sıfatıyla 4 yıl çalışmıştı.

Yani buna nasıl bakarsan bak..

Ekonomi ile ilgilenenler Yabancı ülke tecrübesi ve disiplini olmadan işin cılkını çıkarıp, ölçüyü kaçırıyorlar ve birileri toparlamak için yırtınıyor mu dersin; yabancılar Türkiye ne batsın-ne çıksın ister mi dersin, işler kötü gitti mi birini yolluyorlar mı dersin, başka anlamlar mı çıkarırsın; o senin bileceğin iştir, siyasal ve dünyevi bakış açına göre değişir. Ben diyorum ki, dışarıdan bakan biri için sen yerel halksın, bunu kabul et. O, dışarıdan gibi görüyor olabilir demek ki, kendini.. belki de, görmüyordur, yanılıyor da olabilirim.

Ama mehmet şimşek biraz daha farklı, bana göre…
iyi tarafı şu: türkiye’de gerçekten müthiş bir kayıtdışı durumu var. Bunu düzeltmeye çalışıyor..
Bilmediği şey şu: ekonomiyi ayakta tutan başlıca faktör, aslında bu sistemsizlik ve kayıtdışılık..
Anlamadığı şey şu: türkiye’de insanların talep etmeye mecbur kaldığı şey, abd’deki gibi hawai tatili ya da 700.000 dolarlık kır evi değil, hayatını devam ettirebilmek. Çok fazla baskı yapıyor.
Kötü yanı şu: ağzını açıp de ki, garantili geçişler yerel para birimi üzerinden ödensin, bari.. ek teşvik ve vergi affı getirilmesin, bir kuruş da zenginden vergi alınsın.. veya mültecileri bu ülke kaldıramıyor desin..

Benim düşünceme göre; tekrar etmek gerekirse Çok zamansız bir biçimde, çok fazla baskı uyguluyor tabana.. 10 sene önceki bolluk döneminde bunları yapsaydı, of ya derdik, umursamazdık ve yeni sistem şimdiye kadar oturmuş olurdu.. ama şimdi, o zamanda değiliz ve bence böyle 2 sene daha giderse, bünyesinde görev yaptığı parti, 20 gün önceki yerel seçim sonuçlarını özlemle anar..
Sayın bakan ingilizce düşünebilen biri.
“locals people in Türkiye” diye düşünüp Türkiye deki yerel insanlar demiş. Oynat pozisyon temiz.
https://www.youtube.com/watch?v=SLHtguoqE3A
kendi halkına "yerel halk" diyen birisi benim için bitmiştir.
Kimmiş bu adamın esas halkı? acaba sorusu akla geliyor
enflasyonu düşürse bile zerre umurumda olmaz
halkı fakirleştirerek yapacak bunu
ben 2002 de aldığım şeyleri alıp satamıyorsam
her şey kötüdür
ingilizce düşünen biri *

Ulan bir konuda da “ yanlış olmuş” de.

Her şeyi mi doğru bu adamların…
AKP ve MHP döneminde olmuştur ccc.

Araplar üst halk oldu galiba aq.
halk karla cebelleşirken ingiliz büyükelçisiyle gizli yemek yiyenler local değil neyse ki.
Biz türk milletiyiz, akp'ci ingiliz dölü soysuz troller düşünsün onu. Korudukları kimse onunla birlikte çöplüğü boylayacaklar.
Böyle göte böyle yarak.
sanki biz götümüzde yaprakla dolaşan kabile fertleriyiz gibi betimlemiş ....
hiç yakışmadı...
ingiliz vatandaşı olduğu için toplumdan o kadar uzak ki bizi elinde mızrak, götünde yaprak dolaşan kabilesi sanıyor. Biz de bundan hayır gelecek diye bekliyoruz.
görsel
Kendini türk görmediğini daha nasıl belirtsin?
Helal olsun demek yakışır başkanıma. Kıskananlar dikkat edin muhalif kitlediir.
Kendisi Birleşik Krallık ve Abd vatandaşı olduğu için Türkleri yerel halk olarak görmesi son derece normaldir. Çünkü bu ülkeler herkese sömürgesi muamelesi yapar.
birkaç büyücü desteğiyle enflasyon düşecektir...
Elimizde mızrak önümüzde yaprak takılıyoruz dal yarak dal yarak. Asdfgh.