bugün

ne tarafta olacağını hala kestirememiş adamcağaz. bir de türkçe öğrense;
(bkz: cip suren turbanli kadinlar)
bunu mu demek istediniz jeep ,sayın bekaroğlu
hayata soldan baksam da sempatimi kazanan iyi bir siyasetçidir. "kapitalizm türbanlı türbansız ayırmaz" diyerek gözümde büyümüştür.
islamın değerleriyle solun erdemlerini birleştirmekte zorlanmayacak kadar dürüst, namuslu ve aydın bir müslüman!
Sırf bu özelliğiyle bile,benzerine az rastlanır bir berrak zihniyet örneği sergilemektedir. En son, 17 Şubat 2010 tarihli Habertürk'teki "Karşıt Görüş" programında "müslüman sol" kavramı üzerine ifade ettiği düşünceleri ve dini cenahta eşine pek rastlanmayacak ölçüde vicdanlı konuşmalarıyla beni benden almıştır. Böyle müslümanların artması dileğiyle...
an itibariyle habertürk'ün konuğu olan siyaset adamı. eser karakaş, can ataklı, ali topuz gibi köşe yazarları ve siyaset adamlarıyla chp'yi konuşuyorlar.
milli görüşçü kimliği nedeniyle bir süre kuşkuyla baktığım ancak son zamanlarda söyledikleri ve yazdıklarıyla kuşkularımın ortadan kalkmasına neden olmuş değerli bir düşünce insanı.

islamiyet ve solun birbiriyle ne denli örtüştüğü konusunda hemfikirim kendisiyle. yeni harman'ın bu ayki sayısında ülkemizdeki dincilerin helal kazanç adı altında nasıl faizcilik yaptığını ortaya sermesi benden büyük alkış almıştır.

ayriyeten islamın faize karşı çıkışının aslında kapitalizme bir karşı çıkış olduğunu uzun süredir düşünürdüm. iktisat eğitimi almış bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki ekonomiden faizi çıkardığınızda kapitalizm ortadan büyük ölçüde kalkacaktır. islam'ın bu noktaya özellikle vurgu yapması o'nu soldan ayrı tutulamayacak bir yere koyuyor. geçmişin hatıralarında kalan ve totaliterlik ve kapalı ekonomiden başka birşey olmayan islam sosyalizmi ile aynı şey değil bu. ülkemizdeki geniş halk yığınları islam'ın bu yönünü anladıkları anda gerçekten türkiye solu büyük güç kazanacaktır. bekaroğlu'na bu yönde çabalarından dolayı teşekkür etmekten başka yapacağımız birşey yoktur.
http://www.radikal.com.tr...11.2010&CategoryID=42
http://www.birgun.net/pol...0&month=12&day=28

(bkz: 19 Aralık ta herkes cinayeti seyretti)
halkın sesi partisi'nden rize milletvekili adayı olacağını açıklamış
memleketin en omurga sahibi siyasetçilerindendir. chpliyim.
türk siyasetinde her daim aktif rol alması gereken isimlerden bir tanesi.
halkın sesi partisine yakışan aday. yarım saattir beyaz tv'de konuşmasını dinliyorum ne yalan söyliyim adam dogru şeyler söylüyor. karşısındaki milliyetçi şahsın saçmalamasına ragmen sakinligini koruyup kürt sorunu hakkında dogru tespitlerde bulunuyor. ve sanırım her akıllı insanın bildigi şeyi yani pkk'nın törörist öldürerek bitirelemeyecegini biliyor.
görsel
türk siyasi hayatının en önemli kişiliklerinden birisi olması gerekirken adını az duymak üzüntü veriyor en son 1 mayıs'ta taksim'e çıkan dindar gençlerin başındaydı ne diyeyim senin temiz siyasetin nerede olursa olsun pırlanta gibi duracaktır.
alevi toplumu siyasal islamcılara yezit gözüyla bakar 15 milyonluk toplumlarından 1 tane oy bile çıkartıp yeşil sermayenin siyasi uzantılarına vermezler ama hakkını teslim edelim bu gün mehmet bekaroğlu ben büyük alevi kurultayında konuşma yapmak istiyorum dese onur konuğu olarak çağrılır adı anons edilince alkışlardan destek sloganlarından yer yerinden oynar.

muaviyeyle başlıyan 1350 senelik siyasal islam tarihinde ehlibeyt imamları dışında alevilerin kendilerinden sayıp bağrına bastığı sempati duyduğu tek sünni islam siyasal düşünürüdür kendisi.
yine yalnız bırakılan çınar.
ilkeleri olan siyasetçi.

has parti ve akp arasınında birleşme çalışmaları başlayınca partiden istifa etmiştir. yanardöner numan bey'e ve akp'ye eyvallah çekmemiştir. numan bey bu birleşmeden çok karlı çıkacak kişisel olarak kesin...

zaten böyle ilkeleri olan adamlar, nedense bizim toplumda yer edinemiyor. nerde dönek, yalancı adam var bu toplum onu baş tacı ediyor...
has partiye fazla gelen adamdı. has parti kapandı ancak, bekaroğlu üzülmesin zira kurtulmuş sayılır...
önce Ertuğrul Günay sonra , Numan kurtulmuş, el verdiğin siyasi önemli siyasi aktör oluyor... sıra kimde hoca ?
twitter hesabından eski yol arkadaşlarına sallayan siyasi.
aklın neredeydi derler adama.

--spoiler--
AKP nin kongresine bazı basın organlarını almaması beni hiç şaşırtmadı. Güç zehirlenmesi böyle bir şey zaten.
--spoiler--
ilginç tespitleri ile akp yi çok güzel ve belden aşağı vurmadan eleştiren siyasetçi.
akp ye numan gibi transfer olamadığı için buruk sitemlerine kanal kanal gezerek devam eden 3. sınıf siyasi.

dümenden numan ı ve akp yi eleştirir gibi yapacağına " aslında ben neden yağmadan nemalanamıyorum " diye sitem etseydi hakkında söylenen dürüstlüğüne ve açık sözlülüüne belki kanaat getirebilirdim.
beraber yola çıktığı adamlar akp'de bakan (ertuğrul günay), mkyk üyesi (numan kurtulmuş) oldular, kendisi hala muhalefet. seviyorum bu adamı, kürt sorunu hakkında birebir aynı düşünmesem de kendisi ile böyle aydınların olması ülkemiz için bir kazanımdır. küstürmeyelim.
hoca akp' nin geldiği nokta ve gezi parkı olaylarına yaklaşımının nedenleri hakkında okunası bir yazı kaleme almış.

http://www.fikirzamani.co...i-bu-imajin-yikilmasidir/
aynı iş yerinde çalıştığım muhteşem insan, psikiyatri prof. doktordur. sabahdan akşama kadar telefon kulağına yapışmış gibi dolanır, medicana çamlıca hastanesinde çalışmaktadır.
Rize belediye başkanlığı için saadet partisi'nden aday olarak gösterilmiştir.