1. 1.
  1998 yapımı playstation 1 oyunu. oyun isminden de anlayabileceğiniz üzere, orta çağ da geçmektedir. sir daniel fortesque isimli, tek gözü bir savaşta ok yiyerek kaybolmuş bir savaş kahramanıyla oynanır. oyun toplam 21 bölümden oluşur. oyun da ki amaç, zarok isimli büyücüyü yoketmektir.

  --spoiler--
  Kötü kalpli Büyücü Zarok'un, ölümcül yarasına rağmen Sir Daniel Fortesque tarafından kahramanca alt edildiği Gallowmere Savaşının üzerinden yüz yıl geçmişti. Daha doğrusu, insanlara böyle söylenmişti. aslında Sir Dan korkağın tekiydi, üzerine gelen ilk oklarla birlikte düşmüştü. Şimdi Zarok geri döndü, gündüzü geceye çevirip toprakları ele geçirmek için ölülerden kendisine ordu kurdu. Yan etki olarak Dan de dirilmişti... ve şimdi Zarok'u yenip yaşamında ulaşamadığı kahramanlık mertebesine ölümünde ulaşabilme şansına sahipti.
  --spoiler--
  1 ...
  #4782666 :)
 2. 2.
  elinde silah olmayınca kolunu söküp düşmanına atan, boyutlarından dolayı giremeyeceği yer olduğunda kafasını söküp elin üstüne takıp ilerleyen, böylece çaktırmadan benliğin fiziksel mi yoksa zihinsel mi olduğu konusundaki ontolojik bir sorunsala da değinmiş olan, ince, uzun, çürümüş bol kemikli, bir göz çukurunda örümcek ağı olan, oyun karakteri. zorluk dengesi en iyi olan playstation oyunlarından biriydi kanımca.
  1 ...
  #5532761 :)
 3. 3.
  ayrıca paul arnold ve andrew barnabas tarafından yapılmış muhteşem bir soundtrack'e sahip playstation oyundur.
  ...
  #20615897 :)

medievil ile alakalı başlıklar
kapat