bugün

Davasına kendinin bile inanmaması durumudur. Che' nin çantadından iphone çıkması durumuna eşdeğerdir.
amerikan kotu giyip kahrolsun amerika diye bağırmak gibi bir şeydir. ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol felsefesine uyması gereken devrimcidir.
kışın yaptığı eylemlerde cat bot, yazın yaptığı eylemlerde converse giyer.
sipariş etmeden elini kolunu sallayan herkesin girebileceği şubelere sahip mcddonaldsa kendi yaptığı yemeği götürüp yiyen gençtir.
YEMEKTEN SONRADA STARBUCKS'DA KAHVE iÇEN DEVRiMCiDiR.
ateist uçak düşene kadar, feminist kocayı bulana kadar, devrimci mc donalds'a gidene kadar.
''ne yapalım yaa bu ülkede uygulanmıyo'' diyen samimiyetsiz kişidir.
Haram devrimciyede haramdır istediği kadar allahı inkar etsin , şuan din tektir onun kurallarına göre yaşamamız gerekir ayrıca her fırsatta abd ye sallayan devrimci abd sermayeli lokantadan yemek yiyince devrimciliğinden nasıl bir şey kaybetmez orası ayrı bir muammadır.
aynı zamanda converse giyen, Winston ya da kısa marlboro içen devrimcidir.
sosyalemperyalist de denebilir.
Cebimde beş kuruş param yoktu ve 3 gündür hiçbir şey yememistim. Otostopla anadolu'yu dolastigim zamanlardaydi. Halkın nabzını yokluyor ve devrime ön hazırlık yapıyordum. Halkın taleplerine göre devrime yön verecektik. Yozgat'ta iken tesadüfen, asker kacakligi donemimde tanistigim ve 3 ay aynı koğuşu paylastigim haldun'a rastladim. Biraz konuştuk, dertleştik. Kapitalizmin kalesi mcdonalds'da calisiyormus. Açlıktan kıran geçirdiğimi anlayınca, gitti işyerinden üç beş yolluk alıp getirdi. Onları yiyemeyeceğimi söyledim. sonradan çok fazla ısrar üzerine düşündüm ve;
"aç karnına devrim mi yapılırmış amk!"
Dedim ve eleman ne getirdiyse hupettim. Ayrılırken de bir kaç paket yanıma aldım. Devrim yolunda küçük bir kaçamak yapmıştım ve pisman değildim.

Şaka lan şaka amk mekdanıldın! Tek yol devrim! Allahuekber!
her devrimci gibi parasızdır. iki menünün 11,95 olması sebebi ile belki de kız arkadaşını yemeğe götürmüş devrimcidir. kim bilebilir?
milliyetçilik ve dindarlık yapan ama yabancı ülkelere amını ve götünü veren insanlardan iyidir. milliyetçiler milli sermaye bilmez, yabancılara domalırlar sadece sonra solculara milliyetçilik taslarlar..

edit:dindarlarda niyeyse gayrimuslim ülkelerin götünü öpecek..
edit2:allahu akbar
mc donalds ın yanındaki köfteciye verebilecek kadar parası olmayan devrimcidir. yine de aç kalıp oraya girmemesi gerekir.
devrimi hücrelerine kadar hissetmiş olan devrimcidir. bu sözlükte yazar olsa vereceği cevap muhtemelen hayır nalakası var! olacaktır. sevişir.
Bugüne kadar onlar bizi soydu. Biz bir yemek yemişiz çok mu?
Elin hristiyanı bizim sunnilerden iyi.
karı kız ortamı yapmak için devrimci olan şahsiyetin yaptığı harekettir.
tatlı su devrimcisidir.