bugün

bu dizi inanılmaz güzel olacak, bence mayans mcnin orta derece bir kulüpken nasıl büyüdüğünü anlatacak. açıkçası dizinin geçeceği zaman aralığını merak ediyorum. yakın zamanda SOA hakkında youtube'da yapılan editlerin izlenme sayısına bakarsak kıyıda köşede kalmayacak bir yapım olacak.

Edit: buralar değerlenecek, dizinin türkiyede de kemik kitlesi olduğunu biliyorum. bu arada dizinin 2000'li yılların başından başlayıp 2007'lere kadar geçecek süreci kapsayacağını düşünüyorum. Umarım tahminlerim tutar. amerikan dizilerinin içine kartellerin serpiştirilmesi de ayrı bir güzel oluyor, ama burada kartellerin içine amerikan mutfağından çıkma bir yapımın serpiştirileceğini göreceğiz. Gerçekten ilginç olacak.

Edit 2: Ben de first9 yıllarının anlatılmasını çok isterdim ancak tahminlerime göre 70'lerin anlatılması çok masraflı olacağı için böyle bir yapım seçilmiştir. Sadece kasabada bir sahnenin çekilmesi için bile bir sürü ek oyuncuya, kıyafete ve daha bir sürü şeye ihtiyaçları olurdu.

edit 3: (bkz: Spoiler) Tabi ki tahminlerimin bir kısmı tutmadı, dizi sons of anarchyden sonraki bir zamanda geçiyor. Dizinin içinde geçtiği yerleri haritadan bakıp araştırırsanız daha güzel olacağını düşünüyorum. Ancak ben google mapste ilgili yerleri bulamadım o ayrı mesele (bkz: Spoiler).
edit 4: imla

(bkz: Sezon 2 ile alakalı spoilersız edit 5) : Abi nasıl bu kadar güzel şeyler yaratabiliyor insanlar anlayamıyorum. Kendimden şüphe ediyorum böyle şeyleri izledikçe. Hep Ahmet Şerif izgörenin meşhur konferansındaki şu sözü hatırlıyorum: ”Yarışa sizi bir sokarlar, sonra ‘Ben bunun için mi o kadar zamanımı heba ettim?’ diye düşünürsünüz”. Ne acı ki uzaylılar ufoyla beni alıkoysalar kimsenin haberi olmayacak. Yıllarca aptal aptal şeyler için binlerce saatimi harcadığımı fark ettim. Düşünsenize Kurt Sutter ve bu diziye katkı sağlayan diğer insanlar mükemmel bir miras bırakacaklar. Belki egoist bir bakışla bakıyormuşum gibi de düşünebilirsiniz ama hayal kurup bir şeyler için çalışmanızı tavsiye ediyorum. içinizdeki ateşin sönmemesini diliyorum ve sonraki sezonlarda da buralarda karşılaşmamızı umuyorum, sevgiler. https://www.youtube.com/w...7o9Dk1PdaV0icseQd-ALqBiN4

Edit 6 (bkz: spoiler) : Dizideki main karakter olan EZ Reyes, sizce de o zekayla Mayans gibi bir kulüpte harcanmıyor mu? Tamam annesinin katilini bulmak istemesini anlıyorum fakat o da çoğumuzun yaptığı hatayı yapıp geçmişin zindanında kendini hapsetmiş sanırım.

Edit 7: ikinci sezonun kapanış müziği olan A Silent House'un Come join in the murderdan daha derin olduğunu yazmışlar yorumlara. https://www.youtube.com/w...xT-cA5a9NBiXfYtXU0AK_4AeU Biri beni bu dizinin girdabından kurtarsın, yoksa beni yok edecek.
Efsane yapım olacak bolca latin parça ve the white buffalo duyacağız.
izlemeyen çok şey kaçırır.

--------- spoiler --------
kanada'nın maya adlı küçük bir kasabasında kendi halinde yaşayan zeytinyağı fabrikası işçileri , işten atıldıktan sonra bir boşluk içine düşmüş sonrasında bir araya gelip mayans adlı motorsiklet klübünü kurmuş ve geçimlerini yasa dışı işten sağlamaya başlarlar, ilaç kaçakçılığı , para karşılığı adam öldürme ... tabi fabrika sahibi ve kasabanın şerifi ile de bir mücadele vardır.

--------- spoiler -------
ilk on dk dolmadan sıkıldım, bir soa değil ama soundtrack seçimlerindeki başarı devam etmiş.
7. bölüm itibariyle kuşkularıma son vermiş dizi. Bu kalitede devam ederse sorun yok benim için. Sons of anarchy sevenler gönül rahatlığıyla izleyebilir.
bok gibi dümdüz,
evet
bok.