bugün

Ah :be canım, keşke olsa.
4 mayıs kutlu olsun!!!

tüm star wars sevenlerin bu önemli gününü kutlar, tüm şehitlerimize yahve'den rahmet diler, eski günlere, dostlara selam ederim.

güç bizimle olsun!
Biz sithlerin pek kullanmadığı söz.
(bkz: ömer faruk kavurmacı)
benim bu.
master yoda'dan duyunca ayrı bir karizmatik olan jedi sözüdür.
tam olarak güç seninle olsun demek değildir aslında;

umalım da olsun umarım gibi bir değer taşır, belli olmaz güç bu tadında. bu güç ibne gibi puşt gibi bişi ne olur olmaz umalım da yanında olsun gibi.

sithler daha nettir; let the force serve you well derler.
may the fourth be with you.. ile olan benzerliği yüzünden 4 mayısın star wars günü olarak ilan edilmesine sebep olan efsanevi repliktir.
filmi ilk izlediğimde çok etkilenip duvarıma yazdığmda alaturka bi arkadaşın çevirisini "mayısta güçlü mü olacan xd" diye yaptığı söz.
islamiyet'teki karşılığı "allah yar ve yardımcın olsun"dur. star wars'ta yaratılan sistem içinde "the force"un karşılığı bizim sistemde popüler "...inanmıyorum ama bir güç var" deyişinde geçiyor. derin analizleri var tabii star wars serisinin ama en yüzeyseli bu.
sadece grup ck'nın değil vamos bien ve unifeb'in de katkılarıyla hazırlanan "may the force be with you" ana pankartının yanında, yaklaşık 1500 adet sopalı pankarta, değişik tematik çizimlerin ve çeşitli kulüp armalarının çizildiği, bugüne kadar içerisinde bulunduğum koreografi organizasyonlarının bence en güzeli olan çalışmadır.
güç seninle olsun.
bugün galaksi için ne yaptın.
benim hakkımda ne düşünüyorsan lord sidious sana iki katını versin.
Jedi bilgeliğinin gaz verici etkisidir.
jedi ların karizmasını 10a katlayan sözdür.
fenerbahçe taraftarının imparatorluğa karşı olduğunu gösteren cümle, pankart.
laf aramızda star wars fanatiklari olarak acayip mutlu etmiştir bizi. helal olsundur bu yaratıcılık için.

(bkz: (vid #47899))

(bkz: darth vader darth vader duy sesimizi)
boyle diye diye karanlik tarafa kacirdilar aslan gibi skywalker'ı.
fenerbahçe taraftarının, lille maçında açtığı muhteşem ötesi pankart.
tam bu pankart açıldığı sırada ise star wars müziği girmesinin, hem koyu bir fenerbahçeli , hemde sıkı bir star wars hayranı olan benim için anlamını ve zevki anlatılamaz.

ortalama olarak herkesin facebook'u olduğunu düşünürsek, o muhteşem dakikaların videosu aşağıdadır.
ilk izlediğim zaman salak bir gülümseme ve anlamsız bir heyecan yaşattı bana.
işte taraftar, işte şampiyon.
harikasın lan.
http://www.facebook.com/v...v=329380947907&ref=mf
"mayıs'ta seni zorlayacağım" cümlesinin ingilizce'si.

(bkz: chicken translate)
25 şubat 2010 fenerbahçe lille osc maçında stadyumda açılmış grup ck pankartı. grup ck eksikler nedeniyle çok anlamlı bir pankart hazırlayıp yine dikkat çekmiştir.
görsel
counter strike da iki takımın da birer oyuncusu kalınca arkadan duyulan söz. tamamı;

may the force be with you, always.
"allah'ın selameti üzerine olsun kardeşim."
final haftalarında ders çalışmama psikolojisiyle yeniden izlediğimiz star wars'tan dilimize yapışan replik.
o dönemde :

- m.t.f.b.w.y. kanka!
- m.t.f.b.w.y. kardeşim.
-hocam m.t.f.b.w.y. !

şeklinde kullanımları vardı. abartıp asistanlardan "mind trick" vasıtasıyla cevaplar almaya çalışmalarda sapkınlığın boyutlarını göstermektedir.
Jedi selamı.

(bkz: jedi master)
(bkz: padawan)
(bkz: obi wan kenobi)
genelde cevabı "may the force be with us my master/padawan" olan star wars'taki dilek cümlesi.
(bkz: topundan tüfeğinden ses gelsin yiğidim)