bugün

entry'ler (261)

27 nisan 2014 liverpool fc chelsea fc maçı

istanbullu liverpool sever sozluk yazarlarinin, istanbul liverpool toplulugu ile James Joyce Irish Center'da izleyebilecegi mactir. 2005 finalinden beri beni en cok heyecanlandiran Liverpool macidir.

sırrı süreyya önder

Hadi biz AKP ve CHP arasında kalıyoruz. Sonuçta iki aday da yıllarca belediyecilik yapmışlar . Ben Sırrı'ya oy verecekleri merak ediyorum. Aga biriniz de çıkıp sormaz mı ne olacak trafik sorunu ? Su sorunu ? 3. köprü ? vs. Yani sırf ideolojik olarak senin görüşlerini temsil ediyor diye belediye seçiminde oy vermek nedir abi. Nasıl bir kişisel tatmindir bu anlamak da zorlanıyorum.

galatasaray ın twitter yasağını protesto etmesi

çok şık hareketler bunlar.

22 mart 2014 cardiff liverpool maçı

5-2 oldu Sturridge attı. Liverpool bu sene şampiyon olamasa da açık ara ingiltere'nin en iyi hücum hattına sahip takımı olduğunu kanıtlıyor.

akp nin türkiye yi dünyaya rezil etmesi

AKP rezil etmiş midir ? Evet etmiştir. Bunu söylerken kıçımdan mı uyduruyorum ? Hayır uydurmuyorum , Avrupa'da sokaktaki insanın tepkilerini biliyorum çünkü.

işim gereği ayda en az 2 kez ülke dışındayım. Her gittiğimde insanlara Türkiye'den geliyorum dediğimde ülkede neler oluyor diye soruyorlar. Kendisini sevmem ( Fetoş denen adamı daha da sevmem ) olan biteni " olduğu bittiği gibi " anlatıyorum soranlara. Gördüğüm en önemli şey Avrupa'daki herkes Erdoğan'ın tek adamlığının farkında. hani biz burada diktatör dediğimizde kızıyorlar ya Avrupa'da sokakta yürüyen adam Erdoğan için " like dictator" diyor.

Twitter için kapama kararı geldiğinde Atina'da bir pub içerisinde Panathinaikoslu arkadaşlarla Fenerbahçe Ülker maçını izlemek için bekliyordum. Hani yıllardır düşman diye millete anlatılan o Yunan halkı bütün gün beni maça sokabilmek için bilet aradı. Dur Başbakan gibi söyleyeyim havalı olsun . Hamaset edebiyatı yapanlara inat kardeşlik örneği verdiler. Ben twitter kapandı vs. şeylerini gördüm ama sallamadım açıkçası yok artık be dedim. Adamlar 5 dakika içerisinde bana sormaya başladı ben de bilmiyorum öyle yazıyorlar ama buradan kontrol etme şansım yok diye geçiştirdim. Bu arada sokakta rastladığınız 10 Yunan vatandaşından minimum 3 tanesini Türkçe bilir. O yüzden sayın Başbakanımızın dediği gibi bilmem kim lobisinin kasıtlı haberlerinden değil bizzat Türkiye'de çıkan haberlerden öğreniyorlar her şeyi. Sonra olay Gezi Erdoğan'ın yaptıkları vs diye ilerledi, genel kanı Erdoğan'ın diktatörce davranışları olduğu yönünde Yunanistan sınırlarında da.

Şimdi ben bakıyorum son 1,5 ay içerisinde Dubai,Amsterdam,Paris,Atina,Bosna ve Sırbistan gezmişim. Gittiğim her ülkede cafe garsonları bile sizin ülkede ne oluyor diyorsa biz dünya tarafından takip edilen ülke olmuşuz. Fakat ben insanların Türkiye'de yaşadığım için bana gerçekten uzaydan gelmişim muamelesi yapmasından bıktım artık. Zaten halen daha bir kısmı ülkemizi kara çarşafla gezilen şehirler arası yolu deveyle aldığımızı düşünürken üstüne başbakanın anlam verilemeyen saçma politikalarını soranlara cevap vermekten de bıktım.

AKP kafasıyla bilmem kim lobisi haber yaptırıyor gazetelere falan safsatasını geçin. Sokakta yürüyen adam bile internet sayesinde her boku öğreniyor gerekirse o iğrenç google translate ile çevirip iyi kötü Türkiye'de çıkan haberleri bile takip ediyorlar. Doğrusu vardır yanlışı vardır ama bu ülkenin Başbakanıdır. Onu sevene de destekleyene de saygım var tercih meselesi sonuçta. Sevdiğiniz insana sen yanlış yaptın diyememek o insana yapılacak en büyük kötülüktür. Biraz da bu noktadan bakın olaya.

edit : şu an da italya'dayım akşam otele döndüğümde Youtube'un yasaklandığını resepsiyon görevlisi söyledi bana. cidden rezil oluyoruz ülke imajımız yerlerde ve utanmadan hala reklam yapıp ülkemize gelin deniz güneş kum oh miss falan diyoruz . Adam da deniz kenarında çektiğim fotoğrafı twitter'dan takipçilerimle paylaşabilecek miyim dediğinde de fatal error seviyesine geçiyorlar.

8 mart 2014 malezya hava yolları uçağı kaybolması

en son Çin uyduları tarafından bir parça bulunmuş, ancak halen daha kayıp olan uçağa ait olup olmadığı kesinleştirilememiştir.

konu ile alakalı haber için ---> http://www.aljazeera.com/...-2014321211913431982.html)

ırıspı

mehmet ali aydinlar'in orospu kelimesini soyleyis bicimidir

zeljko obradovic

tartışmasız Avrupa'nın en iyi, dünyanın da sayılı coach'larndan biridir. 3-5 mağlubiyet ile bu gerçek değişmez. Sezon sonu nerede olduğuna bakıp öyle yorum yapmak lazımdır. Zira kariyerine baktığımızda sezon içi inişleri çıkışları olsa da, sezon sonu kucağa oturtanın Zeljko olduğu görülmektedir.

10 aralık 2013 galatasaray juventus maçı

TFF Mandela T-shirt'ü için de yazı için de PFDK'ya sevk etmek zorundadır. Aksi takdirde görevinin gereğini yerine getirmemekten cezai soruşturma yer görevliler. Bürokrasi dediğimiz şey böyle boktan bir şeydir işte. PFDK Fethiyespor'a ceza vermeyerek zaten Drogba ve Eboue için çıkacak kararı belli etmiştir. Çok takılmamak lazım bunlara, sonuçta ortada talimat varsa bunu yerine getirmek zorunda insanlar. Maça gelince Juventus'a 1 puan dahi yetiyorken Galatasaray'ın kazanması bana uzak ihtimal geliyor. Olur da erken gol bulabilirse Galatasaray işler değişir, golün gelmediği her dakika Juventus'a yarayacaktır.

srebrenitza katliamı

doğrusu Srebrenica diye yazılır Srebrenitsa diye okunur. BM kontrolünde yer alan bölgedeki Boşnak'ları silahsızlandırıp Sırp'ların gösterdiği bölgeye göndermeye zorlayan Hollanda askerlerinin marifetidir aslında. Şüphesiz büyükleri, ABD RUSYA olmadan bu işe kalkışamaz oradaki askerler. Sonuç itibariyle 8372 sivilin öldürüldüğü bir soykırım olarak tarihe geçer. Tabi bu bizim bildiğimizdir misal Bosna Hersek'te tarih kitaplarında Srebrenica'da asıl katliamı Boşnak'ların yaptığı söylenmektedir. Türkiye gerek savaş sırasında ( ki bunların bir kısmına bizzat şahidim) gerekse savaştan sonra Bosna Halkına desteğini göstermiştir. Savaşın seyrini değiştiren Çeçen Mücahidlerin geçişinden tutun örtülü desteğe kadar bir çok konuda üzerine düşeni yapmıştır. Ancak ülkenin kendi içerisinde bile Srebrenica Soykırımı manipüle ediliyorken en büyük görev, sağda solda bunu anlatacak olan sivil inisyatiflere düşmektedir.

sözlük yazarlarının gitmek istediği ülkeler

tek cevabım var : zanzibar

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Uc gundur fazil say'in ilk sarkilar albumunu dinliyorum, ilgisi olan icin muazzam bir album

evgeny grinko

dinlerken biraz yann tiersen, biraz beirut belki az detektivbyran anımsatan yetenekli rus. sonuçta bu tarz müzikleri seviyorsanız bugüne kadar dinlememeniz büyük kayıp derim.

ceylan ertem

türkiye'nin en istisnai seslerinden biri, müstesna kişilik. ütopyalar güzeldir ile insanların evlerine müzik çalarlarına kadar girmiş durumda olabilir ama çok daha öncesinden sahnedeki performansıyla belli bir kitleyi kendisine hayran bırakmış bir isimdi zaten. sahnedeki hareketleri size itici gelebilir ama asıl odaklanmanız gereken kısım o hareketler olmadığı için onu dinlemenin keyfini çıkartmaya çalışın derim. Ütopyalar Güzeldir.

sead kolasinac

isminin asıl okunuşu sead kolaşinaç olan, altyapı takımlarında Alman milli takımını seçmiş olsa da A takım seviyesinde çok büyük ihtimalle Bosna milli takımını seçecek oyuncu. henüz 19 yaşında olduğu ve sol bek olduğu için her türlü ekmek yer futboldan.

oscar pistorius

her yönüyle trajedi bir durum. sevgilisi sürpriz için eve giriyor, onu hırsız sanıp 4 kurşunla vuruyor. Diyebilirsiniz ki yahu hırsıza 4 kurşun sıkılır mı? Güney Afrika suç oranının çok yüksek olduğu bir ülke ve siz sıkmazsanız o kurşunu , hırsız sizi öldürür. Pistorius'un ilk ifadelerinde de buna değindiği söyleniyor yabancı basında ancak polis cinayet şüphesiyle sorguluyor kendisini. neresinden bakarsanız bakın trajedi, sevgilinize sürpriz yaparken dikkat edin bence de.

12 şubat 2013 uralochka ekaterinburg fenerbahçe

CEV'in gerizekalı statüsü gereği ilk maçı değil 3-0 13-0 kazansanız da bir halta yaramıyor. Uralochka maçı kazanırsa, turu geçen takımı belirlemek için altın set oynanacak. Umudumuz Fenerbahçemizin bu maçı da kazanarak finale çıkması. Yekaterinburg soğuk şehir zaten, kadın voleybolda bir tur geçelim inşallah mart sonunda bir de avrupa kupası ile döneceğiz o şehirden.

yazarların her gün muhakkak dinledikleri şarkılar

beirut - postcards from italy.

arkadaşa aşık olmak

tavsiye edilmeyen bir durum.istisnası illaki olmakla birlikte sonu hüsranla bittiğinde kaybettiğiniz sadece sevgiliniz değil, en yakın arkadaşlarınızdan biri oluyor aynı zamanda.

1979 doğumlu yazarlar

işi elinde ama hala eşi yanında olmayan yazarlar da mevcut bu jenerasyonda. (oha bu benim lan)