Ma te matematik çu çu çuuu.
Modern matematiğin kurucusu olarak kabul edilen Descartes, bir Fransız matematikçisi, bilimadamı ve filozof.

https://www.ykssorular.co...ematigin-kurucusu-kimdir/
ilkel matematikten bahsedildiğinde koyunlarını saymaya çalışan bir çoban ya da çocuklarının doğum sırasını anlamaya çalışan bir ailedir matematiği bulan. ancak 1,2 ve çok ifadelerinden öteye geçememişlerdi. hatta en zor buldukları sayı sıfırdı çünkü yokluk kavramını algılayacak kadar soyut düşünmekte zorlanmıştı ilkel toplumlar. zamanla coğrafik olaylardan korunmak ve tarımda verimlilik gibi amaçlarla nicelik konusunun üzerinde durdular. bugünkü matematik ise çok daha sonra 17. yy da din adamlarının bilim kavramından nispeten uzaklaşması ile ismini çokça duyduğumuz pascal, newton, bernoulli, gauss ve cauchy gibi isimler tarafından bulunmuştur. ve matematiğin toplum tarafından anlaşılması güç bulunuşuna bakılırsa belki de en başında bir şeyleri ortaya çıkartmak anlamaktan ya da ilerletmekten daha kolaydır kim bilir.
beni kaybetmiştir, haberi yoktur.
(bkz: onun ben amına koyim)
(bkz: isaac newton) isaac newtona kadar matematikte fazla bir ilerleme yoktu... Neredeyse her sey geomteriydi, 17. yy a kadar toplama ve cikarma islemleri israetleri universal hale gelmemisti. Isaac newton, hem bilimsel metodlariyla hem de icat ettigi calculus ile tek basina yepyeni bir cag baslatmistir... Isaac newtonun buldugu teknikler bu gun ust lisans programlarinda ogretilir, ogrencisi laplace ve euler klasik mekanigin dolayisiyla calculusun ve matematigin anasini aglatmis, sadece matematik ile yepyeni fizikler icat etmislerdir...
kim bulmuş bilmem, ama kaybeden benim. kusura bakma mirasına sahip çıkamadım (bkz: matematiği bulan adam)
(bkz: ben buldum)
Ahirette görüşeceğimiz adamdir. Adam mıdır oda şüpheli. Ya kadınsa lan?

Hiç düşünmüyorsunuz bak.
şu an bizi burada buluşturan adamdır.
Arkadaş çevresi tarafından dışlanan adamdır.
matematiği bulana kadar sözelci olan adamdır. söverken buna dikkat edin sözelciler.