bugün

öncelikle bu durum ergenlik çağı içerisinde pek normaldir, ergen kişimiz bu çağda kendi cinselliğini keşfeder. ancak bu keşfin bağımlılık yapması durumda kişi için acayip zorlantılar yaratacaktır. olmadık saatlerde gusül abdesti gibi. kişi eğer bu duruma karşı koyamıyorsa bu durum kişi için sapıklık olarak algılamaktan biraz farklıdır.

sanıldığının aksine bu durum mutluluk hormonunun beyindeki eksikliğinden kaynaklanır. kişi kendini mutsuz hissettiği zaman ihtiyaçlarını sürekli bu şekilde karşılamasıyla ise obsesyonlar meydana gelir. ki bu çalışma sırasında ya da herhangi bir ortamda elini istemsizce cinsel organa atma şeklinde kendini belli edebilir. çözümü antidepresan olabilmekle birlikte psikiyatr'dan bir bilenden yardım almak her zaman faydalı olacaktır. bunda utanılacak bir şey yoktur zira uzman kişi de hep kitaplarda okuduğu kişileri hastası olarak görebilmeyi arzulamaktadır.
(bkz: sıkma canını okşa patlıcanını)
bunun dışında düzenli bir ilişki yaşamakta bundan kurtulmaya çare olacaktır.
(bkz: şap)
mastürbasyon yavaş yavaş bırakılmaz. birden kesin.
ergenlerin çabuk alışıp zor vazgeçeceği eylemi kesme durumu.
Sikim artık tahriş oluyor ona rağmen bırakamıyorum. Gerçi uzun süre çekmeyip boşalınca da garip bir his oluyor.
" çare sarıgül " değil tabii ki. aldıracan abi !..
benim Mastorbasyon bağımlılığım vardı, gerçi derlerdi, bağımlılık yapıyorsun derlerdi, meğer doğruymuş, tedavi oldum geçti. Pişmanlıkmış...

Siz de mastürden kurtulursunuz imş.
Zamanla geçer abisi, ergenlikten çık kurtulursun.