bugün

zor bulunur, bulunursa bırakılmaması gerekir. zira günümüz kızlarının hali ortada.
mantı yapan kız kadar zor bulunur.
hamarat erkektir.
aşçıdır.
hamur açmayı biliyordur. kalan kısımlarında ahım şahım bir şey yok zaten.
aşçı değilse kesin ibnedir.
alnından öpülesi erkektir.
anne eli değimiş gibi yapamayacak erkektir.
yerim dediğim erkek... hem mantı yapan ellerini hem yaptığı mantıyı.
makarnadan bi farkı yok . neden insanlar zorlanır anlam veremiyorum . hazır mantı ama * elle falan açamam ben .
bir kaşığa kırk tane sığdırabiliyorsa o benim.
hamurunu açıp yapıyorsa kaçırılmaması gerekendir. bir erkek olarak söylüyorum bunu bak.*
böyle birini tanıyorum ben gelmiş şimdi buralara reklam yapıyor.
yemeden inanmam diyorum efendim!
baştan başa mantık hatasıdır.
yakışmaz. onun yerine balık filan kızartsındır, mangal yapsındır, rakı sofrası filan kursundur. mantı hazır da alınır be.
(bkz: hayal ürünü)
acı bi gerçek vardır ki o da aşçılardan başka hiçbir erkegin mantı yapmamasıdır.
mantıyı yapmaktan kasıt suya atıp haşlamaksa ben de kaç kere yapmışımdır. Ancak iş oklava ile hamur açmak ise o iş için aşçı adamdan başkası yalandır. erkek adam işi olmadığı müddetçe bu tür incik cincık işleri yapmaz. yapsa da sonucu bi boka benzemez. ilk 10 tanesi düzgün gerisi felaket olur. genelde kalıp olarak hadi s.kerim böyle işi kullanılır.
evimede beklerim.
(bkz: hani nerede) *
babamdır. hamurunu yoğurmaz, açmaz ama çok müthiş büker valla. adamın en sevdiği yemek olduğu için aileye yardım etmek istemesi normal.
varsa buyursun yapsın, arabanın camına ''ille de sen''bile yazdılır kendisi için.
vardır böyle erkek. Lise birinci sınıfa giderken hamurunu yoğurup açmıştım hatta evde kendi başıma. Gayet de başarılı olmuştu. Bir daha da yapmadım, zirvede bıraktım.
genellikle memur emeklisi ve evde ne yapacağını bilemediğinden kendini mutfakta bulan amcalarımızdır.
O sosu güzel yapmadığı sürece bir işe yaramayan erkektir.
evli olsam kuma alırım.