bugün

benimdir. ayrıca yiyebiliyorum da.

+2 point.
tereyağlı yapıyorsa ve üstüne bir de yoğurt ve acı sos döküyorsa evlenmek için talip olduğum kızdır. kola'yı ben alırım gelirken.
Kayseri mantisi yapabiliyorum

Kayserili avantaji.

Edit: kayseri mantısı, diger mantilar gibi koca koca ve az zahmetli degildir.

Minik minik kesilir. Etli yapilir
Vaktini boşa harcayan ibişin tekidir. Her market mantı dolu amk. Git 2 kitap oku onun yerine. Evet.
Kısmi olarak benimdir. Muntazam katladığım söylenmişti. Açın hamuru geliyorum ben.
Ibişin teki marketten al demiş markettekiyle evdeki bir mi?

Elişi gibi stres atmak içinde yapilabilir. Ustelik bu elisini sonunda yiyebiliyorsun.
olsa da yesek kızıdır.
Hınkal degil (bkz: hengel) denir bizim orada. Manti hamurundandir ama buyuktur. Peynirli ve pateteli yapilabilir
150 gram yagsiz bonfile eti izgara da x x olacak sekilde kizartirsan ici sulu bir bonfilen olur. Bu muhurleme islemidir. kıps.

Edit: ascilik, gastronomi herneyse okumadim.

Mantiyi bonfileden yapmasinlar bir zahmet. zaten onemli olan mantida baharatlar.
yemediği halde yapabileni de mevcuttur.

(bkz: merhaba)
Kafamda sorular...

Kayseri mantısına konan et satır kıyması falan mı yoksa bildiğin kıyma mı? (hem ayrıca mantı evde yapıldığı sürece içine et konmuyor mu?)

Şu hınkal baya kıyakmış, koca koca oh. Çay bardağı ile tık tık şekil çıkar, birleştir. Annemin yaptığı yalancı(çakma) mantı bir bakıma.

Hem ayrıca didik didik küçük mantı yapmaya gerek yok, tabi eğer çorba yapmayacaksanız.
patlak değilse ne ala.
Amaaan mantıdan kolay ne var canım diyebilen kızdır.
(bkz: bik bik)
(bkz: Mantı açabilen kız) desek daha dogru zira hazır mantının makarna yapmaktan farkı yok.
(img:#1803347)
Mantı bükebilen kızdır.

Üzerler anam üzerler.
Altına serdiğin gazete hiç olmamış.

Mantıdan soğudum.
Aynızamanda gününönemli gelişmelerini mantıya mürekkep bulaştığı için yutarsın..

Olmamış..
Adres versin kaçırayım kendisini... o kadar severim.. o mantıyı çitleyen parmaklarına kurban olurum..
(bkz: Mantı evliliği)
Hamur yoğurup içine kıyma koymak mı marifet dedirtmiştir.
görseldeki kültürlü mantı kanımca. ellerinize sağlık.
adamın dibidir hic vakit kaybetmeden evlenin. size iyi bakar manti yapan kızdan zarar gelmez beyler.
ben de yapabiliyorum. erkeğim. hamura çok az tereyağı koyun harika oluyor.