o kendini biliyor cümlesinde kendini bilen kişi.
cevap bulunduğunda ; malumun ilanı diye bahsedilecektir bu defa !..
Silivri soğuktur korkusuyla ismi zikredilmeyen ama yaptığı haksız malvarlığı,yaptığı yolsuzluk ve hırsızlıklarla bilinen malum şahıstır.
Lord Voldemort.
Malumdur..
Tüm şairler ve yazarlar (ulu değil) malum kişiye bir nick takıyor. Yok peri kızı yok gecenin sesi yol gül kokusu. Okuyorsun diyorsun ki aaaay aga falan sonra farkediyoruz ki 100 ayrı malum kişinin tek bir nicki varmis evet.
Malum şahıs, kendini bilen, herkesçe bilinen şahıs demektir. Bu sözlükte ise, ülkeyi yöneten kişi kastedilir.

Bu ülke, bozulmuş eğitim sistemi yüzünden bir türlü gelişememektedir. 2000 yıllarında ülkeyi yönetmeye başlayan bu malum şahıs mesela eğitim sistemini görmezden gelmiştir.

Şu an ona oy veren agebe seçmeni; zamanında başörtü yasağının kalkması, insanların daha rahat inancını yaşayabildiğini sanması vb. nedenlerle oy vermektedir.

Kendisi, günümüzde; sarayında lüks hayat yaşarken, halkından aç olduğu için intihar eden insanlar çıkmaktadır.

Hayat, malum şahsa güzeldir. Dini ortaya atar, yol yabar, kobru yabar; (bkz: yersen) sonra gelsin oylar, gelsin lüks yaşamlar.

2017 yılı referandum sonuçlarında kazanmış ve tek adam yetkisine sahip olmuştur bu malum şahıs. Ve 2018 yılından beri rahip bronson olayından mütevellit; dolar giderek artmaktadır. Çokomelli ekonomi, zamlar vb. mevzular bununla alakalıdır.

Düzenini oturtmuş, halkından onu eleştirmek isteyenlere; Silivri vasıtasıyla korku salmıştır.
şahsımdır. benimdir yani.
reçel tahin ersoğan. reçel ve tahin kahvaltıda iyi giden besinlerdir. soğan ise salataya vs. katıldığında leziz olur.
insandan insana göre değişen insanların "kendi dünyalarıyla" oynayan bireylerdir. oysaki onlarında kendi dünyalarıyla oynanmıştır.
sürekli malum şahıs denilerek bahsi geçen şahıstır. kimse kim olduğunu bilmiyor. her olumsuz konuda sorumlu olarak gösterilen malum şahıs olarak dillendirilen şahıs kimdir, nedir, ne yapmak istemektedir? ne yani bütün işlevsel kurumları yok edip her şeyi tek eline aldı da o mu ülkeyi bu hale getirdi? kim bu şahıs ya?