Enayiliktir!
Devletimiz acımadan saplıyor bize.

içtiğimiz alkolden alınan vergilerle adamlar sarayda yaşıyorlar.
Biz eşek olursak böyle semer vururlar..
100 lirada olsa 500 lirada olsa içsem diyenler düşünsün.
Bir de içmeyenler beni ilgilendirmez diyor ya en garibi de o.
Abicim onu anlatmaya çalışıyorum. Adam evine tv alacak. TV'nin fiyatı 6 bin lira, ama o salaklar veriyor 18 bin lira.

Gel de bu insanlarla aynı ülkede yaşa mk.
Almanya'da çok makul bir fiyata bir kasa bira alabiliyorsun. Almanya'daki market fiyatları cidden çok uygun. Halkın bütçesi en ince detayına kadar düşünülmüş.

Ee üretim olmayınca ihracat olmayınca ülkeye yatırımcı gelmeyince paso alkole, sigaraya bindirilir vergi. Hazine boş boş. Hazıra dağ dayanmaz demişler. O mayışlar nasıl ödenecek yoksa?

Ulan yobazlığı ile bilinen Konya dahi en alkolik il ama bu yobazlara sorsan zıkkım içsin gafirler diye tespit sıçar çomarlar.

Sen alkol almıyorsun ve dindarsın. herkes senin gibi olacak filan fıstık. Rüyanızda görürsünüz bunu ancak çomarlar. Ailelerinden bölük pörçük öğrendiği dini safsatalarla sefil hayatını geçirenler bir de vaaz çekerler ya millete... Yedi ceddine sövesim geliyor böylelerinin. Beyinleri inanmaktan başka bir eylem gerçekleştiremez bir de. Başımıza ne geliyorsa Türk halkının analitik zeka eksikliğinden geliyor aslında.