bugün

son derece haklı bir karardır. behzat ç ve leyla ile mecnun ve birkaç dizi daha hariç pek çok türk dizisinin ahlak bozduğu, insanları ahlaksızlığa teşvik ettiği ve beyinlerini uyuşturduğu bir gerçektir. halkını düşünen makedonya hükümeti tebrik edilmelidir.
Tabi Hristiyan toplumlar bizi çekemiyor.

(bkz: amcanısının karısını sken birinin maceralarının prime time'da rekor kırdığı Müslüman ülke)
makedon yayın kurulunun kafasının çalıştığının göstergesidir.
Toplumun akıl ve ruh sağlığı yanında ahlâk, etik değerler, sosyal sorumluluk ve empati kültürü, birey olma gibi olguları koruma yanında, insanların kalite anlayışını geliştirmek istemiş olabilirler.

Burada yukarıda bahsedilen konulara örnek olarak onlarca dizi için sosyologlar psikologlar yanı sıra sanat eleştirmeni tarihçilerin diziler için yaptığı eleştirileri örnek göstermek mümkün ama bu eleştirileri anlayacak insan pek ülkede kalmadı.
Türkiye'den örnek alabilecek bir şey olmadığını anlamışlar demek ki. Maalesef doğru yaptığımız bir iş yok.
doğru karardır. eskileri haricinde izlenecek türk dizisi yoktur. hepsi aynı salak salak aşk hikayesi, beyin afyonudur..
sadece ahlaksızlık olayına katılmıyorum. ayrıca benim için behzat ç. son efsanelerdendir.. daha da hiçbir türk yapımını açmadım, zaten televizyon da seneler evvel bozulduğu gibi duruyor.
dizilerin salakça olmasından dolayı doğru karar lakin süper türkiye imajı oluşturulmasına katkısı kötü mü olur bilmem.
iyi de olabilir haa. malum yasaklar çekici olur. e uydu ve internetten erişme imkanı da kolay zaten..
makedonlar haliyle türkçe izlemeye başlayacak. türkçe öğrenecekler.
Aile birliğini hiçe sayan, sahte yapmacık hayatlar pompalayan dizilerin yasaklanması normal..