bugün

majisyen, deneyim ve bilgilerini mantıklı bir şekilde ve bir amaç uğrana uygulamaya geçiren okültisttir.
bildiğimiz büyücüdür.

arastirma ve gelistirme yapmasi, transa girmesi, yogunlasmasi, kurbaga bacagi yerine minare tozu kullanmasi tamamen bir safsatadan digerine sicramaktan baska birseye yaramaz. binlerce ve hatta onbinlerce yil insanlara boş gizemler dagitmis ve bu bunlardan kabile toplumlarindan tarim toplumlarina kadar prim yapmis bir takim insanlardir; bu elemanlarin kokunu dinler bile kaziyamamistir. yaptiklari hadiseye derinden inaniyor olmalari onlarin buyuculukten baska birseyle ugrasmis olduklari gercegini degistirmez. antropolojik olarak ilginc figurler olabilirler, ancak bundan ote bir anlam ve onem icermezler.

bilim hepsine birden bir sunger cekecek ve toplumlari bu sahtekarlardan zamanla temizleyecektir. cunku artik eskisi gibi "hem allah'a yalvarayim, hem de biraz buyu yaptirayim" devri kapanmistir. ya git bu saklabanliklarin hepsine birden inan, ya da otur adam gibi hesabini, kitabini, olcumunu, bilimini yap devri hakimdir.
maji gizli ilimler sanatıdır , kökeni kabala ve daha eski ilimlere dayanmaktadır '' büyü , tılsım , diğer canlılar ile iletişime geçmek ve onları kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak '' . hz süleymanın en büyük majisyen olarak tapınak yapımında demonları '' cin '' bu yolla kullandığı kutsal kitaplarda anlatılmaktadır . çok gizli ve çetrefilli yollardan ulaştığım bir majisyen sayesinde bu tarz olaylara inançsız biri olarak beni dibine kadar inandırmış , korkmama ve bir takım olaylara şahitlik etmeme sebebiyet vermiştir ve bir takım çıkarlar elde etmemi sağlamıştır '' tabi biraz para harcamak zorunda kaldım '' . bu tarz gerçek majisyenler devlet adamları sosyete diye tabir ettiğimiz sermaye sahipleri , ünlü simalar '' sanatçı , sporcu vs. vs. '' gibi bir çok insana hazırladıkları tılsımlar sayesinde hizmet vermekte . benim görüştüğüm majisyen istanbul'da yaşıyor ayda bir antalya'ya gelip hizmet veriyor ve önceden randevu almak gerekiyor .
güncel Önemli Başlıklar