1. 1.
  Battle phase esnasında sahadaki bir spellcaster fraksiyonlu canavar kartının saldırısında aktifleştirilebilen basit bir tuzak kartı.

  Aktifleştirme için spellcaster özellikli canavarın size ya da rakibinize ait olması önemsizdir. Yani her iki konumda da (siz bir büyücü ile rakibe saldırırken ya da rakip size bir büyücü ile saldırırken) aktifleştirilebilir.

  Bu Kart açıldığında her iki taraf da destelerinden 2000 atak puanı ve altındaki bir spellcaster yani büyücü canavar kartını sahaya saldırı modunda sürmek zorundadır. Deste içerisinde büyücü yoksa bu etki boşa çıkar.

  Magician's circle'ın kartopu etkisi yaratabilmek, karşı tarafı kantırlamak ya da köşeye sıkıştırmak gibi iş bitirici bir yönü var. Elbetteki bu, destenizde yeterince büyücü kartı olmasına bağlı.

  Genellikle aynı destede birlikte kullanılması gereken büyücüler dark magician girl, gravekeeper's oracle ya da magical marionette gibi 2000 atak ve bu değere yakın atakta olan kartlardır. Belki de magician's circle'ın en harika yönü de böylesine iyi büyücüleri tribute summon'a yani sahadan bir canavar kartı feda edilerek elden çağırma işlemine gerek duymadan direkt desteden oynayabilme imkanı vermesidir.

  magician s circle

  Magician's circle'ın Kullanım alanının işlevselliğinin en basit örneklerinden birisi de hiç şüphesiz ki bu kombodur.

  Hamleler;

  1) herhangi Bir spellcaster canavarın saldırısı

  2) Magician's circle'ın aktif edilmesi

  3) Dark magician girl'ün sahaya sürülmesi

  4) canavarların normal saldırılarının yapılarak battle phase'in sonlandırılması

  5) main phase 2'de ya da bir sonraki turunuzda dark magician girl hala hayattaysa ve elinizde Sage's stone varsa kullanılması

  6) Dark magician'ın sahaya sürülmesi

  7) ve hemen akabinde elinizde Thousand knives varsa kullanması.

  Duel links oyununda main phase 2 aşaması olmadığından bu kombo ne yazık ki minimum iki tur içerisinde tamamlanabilir. Ancak normal yu-gi-oh Düellolarında bu kombo, elinizde sage's stone ve thousand knives varsa tek turda gerçekleştirilebilir.

  Rakip patates.

  Örnek bir deste içün;

  magician s circle

  Ve anime içerisinde kullanıldığı an;
  https://youtu.be/PMWguC1uahw

  Direkt videonun başında görülebilir.
  ... when night surrounds me