bugün

gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sık sık karşılaşılan, tipik bir snob tüketim örneği sergileyen adamdır.
maaşından daha yüksek fiyata bilgisayar, televizyon, araba alan kişiden farkı yoktur. teknolojik ürünler pahalıdır, kalitelisi daha da pahalıdır. bu nedenle taksitlendirme yapılır.

yoksa herkes ister alacağı şeye maaşının yetmesini ama ülkenin gelir düzeyi ve teknoloji çöplüğü haline geldiği gerçeği ortadadır. eleştirilecek kişi ülkenin bu halde olmasından gocunmayanlardır. gavurun ilk çıktığında 200 dolara aldığı telefonlardan arta kalanlar model eskidikten sonra türkiyeye sürülünce ona 1000 saymak zorunda kalmak üzücüdür.

6 sene önce japonyada 3g desteklemeyen telefonlar çalışmıyordu, ötesi mi var.
kalitesini gösteren kişidir.
normaldir, taksitlendirme bunun için yapılmaktadır. kişinin en doğal hakkıdır, zevkine uygun telefonu almak ister ve taksitlendirip alır. bunda garipsenecek bir durum yoktur. şayet varsa hiç bir öğrencinin telefonu olmamalıdır, baba parasıyla lüks tüketim yapılmamalıdır.
hesap nedir bilmeyen kişidir.

işçileri falan küçümsediğimden değil.
sen bir işçiysen ve -her nasıl aldıysan- iphone aldıysan, bir yerde yanlışlık varf arkadaş.
komik kişi.
anlıyamadığım insan modelidir. ya iphone 3 var, 4 ü çıksın illa alıcak onu. 1 model aşağı kal la nolucak, 1 ay çalışıp ter döküyon, koskoca maaşı 1 telefona yatılır mı la. kaç yıldır aynı telefonla gezerim, dokunmatik al diye başımın etini yediler, yürüyün gidin la dedim. angry birdsü başka türlüde oynarım ben.
Ben dahil 90 kişiye dert olmuş kişidir.
yatırım yapan kişidir.
kredi kartı olan kişidir.
afedersin sözlük ama salakçadır biraz. nitekim teknoloji her gün değişmekte, bugünün son modeli iki gün sonra yüzüne bakılmayan bir ucube olmakta, üstelik cep telefonunun üç beş fonksiyonu dışında çoğu özelliği her dakika kullanılacağı sanılıp, yüzüne bakılmayan özellikleridir. yapmayın güzel kardeşlerim, gözünüzü seveyim.
türk'tür.
gösteriş yaptığı telefonu ile karı kız düşüreceğini zanneden insan tipidir bu.
O paranın onda birine dildo alıp götüne soksun daha iyi!
allahın eziği.
Bir mağzaya bulaşık makinesi bakmak için giren adama 800tl fiyatı olan makinayı pahalı bahanesiyle almadan mağzadan çıkarken gördüğü cep telefonu vitrinine takılarak 1300tl lik bir telefon alan adamdır. gerçi adam değildir.
çok saçma. pahalı telefon almak yerine kaçağını alabilrim hava atmak için alınıyorsa tabi.
türkiyelidir.
hobi olarak çalışan adam.
kredi kartıyla almı$tır yatırım yapıyordur. olamaz mı?
vay efendim param yok, bu ülkenin ekonomisi nereye gidiyor, bak amerikada hayat nasıl da güzel diyerekten şikayetler imrenmeler yaşayan insan.
maddi ve manevi olarak sikilmeyi hakkeden kişidir. beni ticarete inandıran kişidir, böylesine fiyatta geçireceksin adam zaten kaşınıyor.
vay efendim param yok, bu ülkenin ekonomisi nereye gidiyor, bak amerikada hayat nasıl da güzel diyerekten şikayetler imrenmeler yaşayan insan.
Para biriktirme teknolojisini kullanmis kisidir.
Ev almak icin 200 bin lira maas alacagimiz gunu mu beklememiz gerekiyor?
derdi sözlükçüleri geren kişi.

keyiftir arkadaş size ne.
bazı böyle görmemişler var.
taksitle almıştır. Rahatına düşkündür.