bugün

aslında başlık tam olarak "bu ay maaş alırken öğretmenlerin vicdanı sızlayacak mı" şeklinde olacaktı. malum harf sıkıntısı... neyse ben çok merak ediyorum yazın 3 ay, kışın 15 gün, hafta sonu iki gün, bayramlar, resmi tatiller, boş dersler derken yılın yarısını tatille geçiren ayda 4 buçuğu cebe indiren tüm bu tatillerin üzerine bu ay coronavirüs nedeniyle de tatile çıkan ve muhtemelen avm'lere koşan öğretmenler bankamatiğe maaşlarını çekmeye gittiklerinde vicdanları nasıl olacak acaba. özel sektörde veya kamunun diğer alanlarında memurlar çalışmaya devam ederken neden öğretmenler tatil yapıyor?

coronavirüs tehlikesi varsa her yerde var. sadece öğretmenlerin tatil yapması, kamudaki diğer memurların işe gitmesi, özel sektörün hafta sonu dahi çalışanlarına izin vermemesi haksızlık değil mi?

durum bu şekilde devam edecek olursa, öğretmenler mart+nisan belki mayıs dahil yatacaklar. sonra zaten yaz tatili 3 ayda orada yatacaklar ve yattıkları yerden (devlete bağlı olanlar) maaş alacaklar. bu nasıl bir dünya böyle?

ben şimdi soruyorum; ey öğretmenler aylarca yatıp, benim ve diğer vatandaşların ödediği vergileri maaş diye cebe indireceksiniz. dersler uzaktan eğitimle yapılacağı için mart, nisan, mayıs aylarını tatille geçireceksiniz. üzerine hazirandan eylüle kadar yaz tatiline çıkacaksınız. ve aylarca yata yata maaş alacaksınız, sizin vicdanınız rahat mı?
Zannnetmemekteyim.
Hayır, sızlamayacak.
peki imamların kalbi sızlayacak mı malum cemaatsiz namaz namaz değildir artık hutbe de okumuyor yani iş yapmıyor maaşını biz vergilerden veriyoruz vicdanı kalbi sızlayacak mı bunların.
Yahu bırak vicdanının sızlamasını. O atm den parayı çekerken neden bu kadar para alıyorum? Suriyede 10 bin alan cahil sözleşmeli er ne iş yapıyorki falan da der.
Çok güzel böyle, niye sızlasın lan hıyarto? Virüsü ben mi çıkardım, ortalama 6 ay tatil beni bekliyor, uzayacak gibi...ek ders yatar mi, yayarsa kaymaklı fıstıklı dondurma
sarayın vergileri toplanırken saraydakilerin vicdanı sızlıyor mu? bize sabırla eğitim veren öğretmenler o maaşı sonuna kadar hak ediyor. bu dünyada kimlerin cebine ne paralar giriyor da vicdan sorgulanmıyor. konu öğretmenler olunca mı vicdan sorgulanıyor? öğretmenlere gelene kadar kimlerin vicdan muhasebesi yapılması gerek onu tartışalım önce. sonra konu öğretmenlere gelsin ki senin 7 sülalenin ağız kokusunu veli toplantısında sabırla çeken biri o maaşın katlarını hak ediyordur.

tanım: döl israfı sorusu.

edit: öğretmen değilim aşçıyım.
Önce sucukçu muhasebecisi ve saz arkadaşlarına sorulması gereken sorudur.
Bekçiler virüs, bayram, Yaz, kış demeden çalışıyor ve bu 7-24 yatan öğretmenlerle aynı maaşı alıyor. Burası Türkiye işte naparsın.
Lan beyninin nöronlarını sktiklerim virüsü öğretmen mi çıkardı, öğretmen mi dedi yav biz bilmem kaç ay yatalım diye. Öğrenciler okula geldi de öğretmenler biz gelmiyoruz mu dedi? Birçok arkadaşım uzaktan eğitim için video, metaryel hazırlamakla meşgul. Nerdeyse hiçbiri bu durumdan memnun değil. Temmuz ve Ağustos döneminde -eğer virüsün etkisi geçerse- eğitimin devam etmesi yönünde sendikalara dilekçeler veriliyor.

Nerenize ne yaptı lan bu öğretmenler? Aldıkları 4200 tl maaş. Asgari ücretin 2 katı bile değil. Siz böyle köpek gibi saldırırken vicdanınız sızlıyor mu da vicdan hesabına çekiyorsunuz insanları. Kim oluyorsunuz ulan siz? Götünüzdeki bokla milletin ekmeğine mi göz diktiniz? O zaman çocuğunu gönderme lan okula. Olmayan beyninle sen eğit.
neden sizlasin salgini öğretmenler mi cikardi??
Bu arkadaşlar da atm'ye gidip standart maaşını çekecek yoğun bakımda 13 saat çalışan doktorun hali başlığındaki hekim de maaşını çekecek.

Öğretmenlerin suçu yok beyler. Onlara ne verirseniz verin memnun olmuyorlar zaten.

Suç sistemde.
600 milletvekilinden kat ve kat fazla hak ediyorlar.
Çatır çatır yesinler valla.
Helal olsun son kuruşuna kadar.
Maaşın tanımını bilmeyenler için;
Maaş: Birine, görevi karşılığı olarak veya geçimi için her ay ödenen para.
Herhangi bir işyerinin geçici olarak kapatılması yada o ay işlerin düşmesi halinde hanginiz maaş almamaya razısınız?
Sızlamayacak.

Eğitim takvimini, eğitim kanununu ve eğitim müfredatını düzenleyen onlar değil.

Olağanüstü durumlarda okulu tatil eden de onlar değil.

657 sayılı devlet memuru kanunundan gelen haklarını kullanıyorlar.

Maaşını beğenen kim var ki onlar da beğensin?

Okul zamanı unutulup böyle zamanlarda hatırlanmak emin olun onları daha çok mutlu ediyordur.

Öğretmenleri kıskanıyor ve onlar gibi yaşamak istiyorsanız öğretmen olma şartları belli. Siz de deneyebilirsiniz.
Bence sızlamayacak, sızlamamalı da zaten.
Bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte insanların çoğu işe güce ara vermişken hala okula gidip gelen öğretmen arkadaşlarım var ki uzaktan eğitim kararı daha yeni alındı.
Bu muamele, bu risk bu insanlara reva mı?
Tatillerinden bahsediyorsunuz, yazın okula gidip bomboş sınıflara ders anlatmaları sizi rahatlatacak mı?
Bence tatil, maaş ve yapılan iş oranına baktığımızda eleştirilmesi gereken öyle insanlar var ki, bu insanları hepimiz biliyoruz lakin sesimizi nedense çıkartmıyoruz.
Hasılı bu boş lafların da, insanları her fırsatta maaş ve tatil gibi anlamsız laflar üzerinden linç etmeye kalkmanın da memlekete zerre faydası yok.
Okulları öğretmenler tatil etmediği için sizlamazina gerek yoktur. Yine de evden teknolojiyi kullanarak bı şekilde öğrencilerine ulaşan öğretmenler varsa onlar bizim gözümüzde birer kahramandırlar.
Not : öğretmen değilim
1. Devlet "sana ücretsiz izin veriyorum kardeşim, git evinde bekle, masraflarını da nasıl çözersen çöz, para mara vermiyorum" dese o zaman da daha farklı mağduriyetler ortaya çıkardı.
2. Zaten öğrencisi olmayan okula göndersen ne olacak?
3. Devlet maaşını yatirdiktan sonra öğretmenin almıyorum deme lüksü yok, sana da deseler idari izin verdim kesintin olmayacak, atm'ye koşa koşa gidersin.
4. Diğer memurlara gelince de devlet hazinede para akışını sağlayacak daireleri mümkün olduğunca açık bırakmak zorunda. sokağa çıkma yasağı gelene kadar bunu yapmalı.
He az kafası basan, elinde akıllı telefonu olan şu çağda elektronik ödeme yapar zaten. Kağıt kürek işlerini de vatandaş erteleyiversin bir zahmet.

Özel sektörde insiyatif söz konusu, bazı giyim firmaları, otomotiv firmaları çalışanlarını izne göndermeye başladılar bile. Ama ücretli olur ama ücretsiz, o konuda devlet müdahil olamıyor.
Malum partiye yakın olup birden fazla șirketin yonetim șirketlerinden 4-5 tane Maas alanlarin vicdani sizlamali.
imam sayısının öğretmenlerden de doktorlardan da fazla olduğu
din adamı olmadığı halde devlet kadrolarına molla sıfatıyla insanların doldurulduğu
milyon dolarların çocuklara tecavüz edildiği oluşumlara aktarıldığı ülkede

öğretmenlerin tatil süresini dert eden yazar sorusu..
Evde kaşdıkşarı sürece Askari ücret almaları ve geri kalan kısmın sağlıkçılara ödenmesi gerekir. Eğer adalet aranıyorsa.
Vicdanları varmiki sorsana bir kardeş

Bunlarda Allah kitap korkusu olsa her zam zamanı koşa koşa zam diye eylem yapmazlar
Yada eyt diye ağlamazlar..
Sızlamayacak. Niçin sızlasın pardon?
Yaşadığımızın küresel bir problem olduğunun ve her insanın bu süreçte hayatını idame ettirmesi için gerekli yardımı alması gerektiğinin hakkımız olduğunu neden anlamıyorsunuz?
He ben öğretmen değilim aslında şu an hiçbir şey değilim ama herkesin salgın kontrol altına alınana kadar ücretli izine ayrılmasını istiyor ve destekliyorum.
Şöyle başlık açanları nedense öldürmek istiyorum.
ben olsam şu dönemde sağlıkçılara bağışlardım.