bugün

biraz önce facebook'ta gördüğüm sayfa. hatta kahve tiryakisi adlı kullanıcı çok güzel dalgaya almıştır. muhabbet şöyledir:

k-müzik haramdır evet ama pantera hariç.. allah (cc)münafıklarla girdiği savaşlarda peygamber efendimize ve yüce ordusuna psikolojik destek verdiği için pantera'nın müziğini helal kılmıştır. inanmayan (arapça bir şeyler yazıyor) süresinin 666.ayetine bakarak doğruluğunu kontrol edebilir.
s-hangi sure?
k-i'm not sure
beyin ektodermi gelişmemiş memeli hezeyanı.
ilahi dinlemek de günah mı diye düşündürür.
en ufak müziğe haram diyorlarsa black metal falan dinletelim beyinleri burnundan çıkacağı için kurtuluruz hem.
islam'a göre her tür sanat eseri yasaktır. bilim de yasaktır, her bir şey yasaktır. ama islam kolaylık dinidir: kafayı çalıştıracak hiç bir şey yapmadan kolay bir biçimde yaşayıp salhaneye gitmek helaldir.
(bkz: şeytan bunun neresinde)
müziği yapan justin bieber ise haramdır evet.

şaka maka böyle yobazlar nasıl yaşıyor hayret ediyorum. adamların gayesi islamı kötü tanıtmak kesinlikle. başka türlü hiç bir kafa yapısı böyle birşeyi açıklayamaz. bu yobazlara bakıp islamı eleştirenlere de ayrıca selam ederim.
futbolda haramdır. oynayan sabri, selçuk ise. geçin bu işleri beyin yıkayıcılar sizi.
haramlığını bilmem ama vurmalı çalgılar dışındakiler caiz değil diye biliyorum. he dediğim gibi duyum benim ki. doğruluğu konusunda "kesinlikle" diyemem. sebebini de bilmiyorum gerçi.
saçmalamak nasıl haram değil ise, işte o kadar haram olmayandır.
bu orospu evlatları sayesinde yaşamak haram olmuş da müzik harammış çok mu?

he tabi işin bir de ulemaya danışılması gerekmekle beraber dinin musiki boyutu var:

müzik benim dinimin içinde var lan bir kere. neden ezanı okurken türlü nâmeler, çeşitli uzatmalar kullanılır ki? ya da neden Allah kelâmını makamlı okumak makbuldür?

biraz akıl-izan anasını satayım. çok da değil lan birazcık.

asıl büyük günah israftır, babasının sperm, dünyamızın oksijen müsrifleri.
bunu diyen ve savunan tüm odunsu insanların derhal imha edilmesi gerekir.
ajdar ve benzerlerine empoze edilmesi gereken mantık. sonra sırada uzak bir ülkeye ötelemek var. kurtuluş yolu açık.*
platon'un çocukları...
götünden element uydurmak hakkatten günahtır. müzikle ilgili bir ayet olmamasına karşın bunun için sürüsüyle vardır. ama cahiller okumaz şıhlarını dinler amk.
beyninizi açıp kafatasınıza sıçayım.
(bkz: şu radyoyu açayım da günaha gireyim biraz)
şahane bir facebook grubu.

kendisiyle tanıştıktan sonra zillerimi balyozla yok ettim, bagetlerimi kırdım, gitarımı yere çalıp parçaladım (zaten boktandı jdhasjgd (bkz: #2188509) ).

cennete gidiyorum olm.

zikmişim müziği.

https://www.facebook.com/MuzikHaramdir
(bkz: yok artık)
(bkz: ay dahi güneş dahi)

o zaman bu da haram.
ilahiyi oyun havasına ceviren hocalara hatırlatıp sakalları yolunmalıdır. he gözüm he .
bazı kimseler hanefi fıkhında müzik haramdır derler. oysa kalemi oynatman, ellerini şaklatmanda bir müziktir. müzik haram değildir. öyle insanlar var ki ezanla küfre, müzikle allah'a gidebiliyor.
erkeklerin uydurduğu bir saçmalıktır.
en büyük günahkârlar olduğumuzu gösterir.
doğruluk payı olan önerme.. burada içerik önemlidir.. Eğer içerikte şirk içeren sözler varsa, erkeklerin veya bayanların şehvetini harekete geçirecek sözler varsa haramdır.. bunlar ve benzerleri dışında haram diyemeyiz.. Caiz olmayan müziklerde vardır tabi.. Bunun dışında unutulmamasi gerekir ki sahabe de savaşa giderken marşlar söylemiştir..
bu s.kik s.kik arap kültürüne meraklı ya...ak hasanların inandığı ve insan demeyeceğim yaratıkların uydurmalarından başka bir şey değildir.

Ulan açın gözünüzü biraz yaa... Evreni dünyayı tanıyın biraz. Mala bağladılar iyice...