1. 16777214.
  müzik enstrumanlarını yapan, onaran ustalara verilen ad.
  1 ... halit ayarcı
 2. 16777215.
  (bkz: faruk turunz) ud yapımcısı.
  (bkz: murat sezen) gitar yapımcısı.
  (bkz: erkan sızarlar) bas gitar.
  (bkz: ünal içöz) klasik gitar.
  ... imgelerle konusan adam
 3. 0.
  'lut' tan türemiştir. luthier olmak isteyen her insan, ilk olarak lut yapmasını öğrenmesi gerekir. en kolay yapılandır ve luthierliğin bir çok özelliğini taşır.
  -1 ... hardkeyboard
 4. 1.
  Türkiyedeki en büyük açık. yeterli sayıda ve iyi luthier olmaması, burda iyi derken, sadece mesleki anlamda değil, karakter olarak ve titiz çalışma olarak yoktur.

  toplasan heryerde adı anılan 7 luthier falan var zaten. istanbul ve ankarada yaşıyorsanız biryere kadar şanslısınız fakat bu şehirler dışında yaşıyorsanız boku yediniz demektir.

  ekrem özkarpat bunların en meşhurlarındandır ve gerçekten üstad titrini hakeder fakat pahacıdır.

  çoğu bir bakım yapar, mutlaka biryerini bozar, geri götürürsünüz, uğraştıkça uğraşırsınız.

  kimi pahacıdır, kimi çok bekletir, kimi baştan savma yapar, kimisi biryerini yaparken öteki yerini bozar, kiminin işçiliği bok gibidir pişman eder sizi...

  lanet olsun hepsine en son volkan özdemir diye birini buldum kadıköydeymiş, ama gönderdiğim maile cevap bile vermedi 3 gündür.

  iyi bir luthier bulamazsam sanırım bırakıcam gitar çalmayı, entonasyon ayarıdır, sap ayarıdır, cilasıdır, elektronik devreleridir, fretleridir, klavyesidir, switchleridir, köprüsüdür, çıkabilecek o kadar çok sorun var ki, her 6 ayda bir, bir ustanın elinden geçmesi gerekiyor ve türkiyede çok iyi denebilecek ankarada kenan, istanbulda ekrem özkarpat'dan başka sağlam usta olduğuna inanmıyorum.

  çünkü diğerleri hakkında tonnnnlarca şikayet mevcut internette.

  not: anadolu yakasında sağlam luthier tavsiyesi verecek olan varsa beklerim. volkan özdemir iyi midir bilen varsa mesaj atsın.
  ... honor