bugün

Güzel başlayıp kötü biten film. Yine de izlenebilir.
Güzel film.
Bi yerlerde bu filmi tavsiye eden birilerini görünce kafa göz dalasım geliyor. Sözlükte beğendiğini dile getiren entryleri hıncımı alamayıp bi kaç kez eksiliyorum. Böyle bi konudan böyle boş bi film nasıl yapmışlar anlayamıyorum.

Başları iyiyken sonunda sıçan, flaş bellekle de sıvayan film. 5/10
Kısa film. tadında bırakmışlar. scarlett jahonnson için bile izlenir.
sonu cok sacmadir.
bok gibi film.
izlediğim film gerçekten güzeldi. kısacası beyin fırtınası yaşıyonuz ve bir çok şeyide anlatıyo.
luc besson filmi. aslında film bittiğinde öğrenmemle şaşırdım luc besson olmasına. onun filmleri konu olarak daha yavan olurdu genelde. ama anlamalıydım aslında fransız komiser olayından. her filminde var sanırım.

------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------------------

film aslında güzel konusu var. özellikle profesörü araya girmesi ya da böyle başlayan bir filmin bilimsel bir açıklamaya dayalı anlatılması ilginç olmuş. önem katmış gibi duruyor. neden bilmiyorum pek sevmem aksiyon filmlerini ama bu hoşuma gitti. sanki insanoğluna dair bir şey anlatınca hoşuma gitti belki de. ya da bilmiyorum.

filmin eksik yanı bana kalırsa daha fazla ciddiyet ile çok güzel film olabilirdi. diğer kötü yanı da, çinlilerin olması. yani kötü taraf bu kadar basit olmamalıydı.

------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------------------
Başrollere bakınca insanı bi nebze de olsa heyecanladıran izledikten sonra ise mide bulandıracak filmdir. Guzel bir anafikir filmde rezil bir şekilde işlenmiş.
aşırı dozda citroen ya da peugeot(tam hatırlamıyorum) reklamı yapılan film.
filmden bekleneni vermediğini düşünüyorum.
yönetmen, yaradılışı kendi bakış açısıyla anlatmaya çalışıyor. http://www.mumillica.net/...y-darwin-ve-tasavvuf.html
sonu bok gibi biten zaman kaybı film.
süper bir film.
pek güzel bir film değil, sanki belgesel gibi geldi bana.aramızdan biri o imkanlarla film çekse bu kaliteye yaklaşırdı zaten.

Filmin tek güzel yanı tabi ki..

görsel
Morgan freeman için izlenebilecek, evrim teorisini savunan film.
--spoiler--

--spoiler--

Sonunda tutup 32 gb lik flash belleğe dönuşen bir kahramani anlatan film .
morgan freeman ve efsanevi old boy filminin oyuncusu choi min shik i bir araya getirmiş film.ikisi bile başlı başına yeter.insan beyninin kullanılması konusundaki varsayımlarda güzel olmuş.
scarlett ve morgan oynamasa tam rezalet film ama onlar oynayınca ancak izleneblir olmuş. limitless ile benzer yönleri çok tabi ama temelde çok farklı iki film. puğanım 4.5/10
boktan film. kadın filmin sonunda flash bellek oluyor.
Bir sonraki sahnede ne olacağını tahmin etsen de, klişelerin içinde boğulsan da izlenebilecek bir film.
Pek masum olmayan bir isim.
Boş bir film. Ama sinemadan anlamayan insanları ayırmak için süzgeç olarak bir faydası dokunabilir.

(bkz: Lucy çok güzel film abii).
Film olarak kesinlikle zaman kaybıdır. Ben sırf lucy icin izledim. Scarlett klip çekse onu da izlerim.
Müthiş değil ama güzel konulu film. Finali biraz transendence filmini ve Bahçıvan filmini hatırlattı. Bazen ben de telefonu aradan çıkarıp direk bağlanmak istiyorum. Sınır sistemine soketi takıp matrix e bağlar gibi.