1. 1.
  fransizca erkek ismi. krallarin hepsinin adi louis galiba bi de fransa'da.
  (bkz: elizabeth)
  ... child
 2. 2.
  süperman in yavuklusu olur.
  1 ... karga
 3. 3.
  takvimlerin arkasında kız olursa zart, oğlan olursa zurt şeklinde tavsiye amaçlı isimler olmadığı zamanın fransasında I., II., III. şeklinde sonsuza doğru uzanan isim.
  ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  asosyallik alanın doktora yapmış yazardır. hoş gelmiş 6.nesil.*

  (bkz: #6816424)

  (bkz: #6816189)
  1 ... mashadov
 5. 5.
  entrylerini refere ettiğim yazar.

  (#9581869)
  (#9581880)

  isterim ki o hep böyle gülen suratla noktalasın entrylerini ya da dil falan çıkarsın yazının sonunda; ben de hep refere edeyim entrylerini.
  1 ... derin mavi
 6. 6.
  left 4 dead oyunundaki kravatlı zenci arkadaş.
  ... prince02
 7. 7.
  17. yüzyıl başlarında çok popüler olmuş bir fransız bozuk parasına verilen ad. öyle ki, osmanlı ülkesinde de hanımlar bile kolye ve küpe olarak kullanmak için çok ilgi göstermiş ve değerinden daha pahalıya temin edilir hale gelmiş (normalde değişim değeri olarak 1 fransız gümüş parasına bundan 12 adet alınırken, bu kadar popüler olunca 6-7 tanesine 1 fransız gümüş parası ödenir hale gelmiş) . bir dönem girit kuşatmasında görev alan osmanlı askerleri maaşlarını ancak bu parayla ödenince kabul eder hale gelmişler. ne var ki, osmanlı devleti de dahil avrupa'da bu kadar yaygın kullanımı olunca bu paranın kalpazanlığı da ortaya çıkmış ve bu nedenle bir süre sonra iş içinden çıkılmaz bir hal almış. osmanlı ekonomisi de 1660'lara gelindiğinde bu mevzudan ciddi yara almış ve en sonunda bu paranın basımı ve kullanımı konusunda osmanlı'da da, başka avrupa ülkelerinde de ciddi tedbir ve yasaklamalar getirilmiş, ama yine de mevzu çok kısa bir sürede bit(e)memiş.

  (neşeli öyküler adlı kitapta nakledilen ilginç (ve trajik) gerçek hikayelerden biri.)
  1 ... usualsuspects
 8. 8.
  fransa da tam tamına adına 16 tane kral bulunan isim.
  ... rolipe