1. 1.
  a dramatic turn of events'in üçüncü şarkısı. yeni bir wither vakası olma ihtimali var.
  ... vangobbel
 2. 2.
  a dramatic turn of events'in büyük ihtimalle son snippet halinde yayınlanmış şarkısı olacak eser. anbılivıbıl, resmen scenes from a memory tadı.

  http://www.youtube.com/watch?v=x91uj3rhjv4+

  not: direct link olayı yüzünden açamayan olursa search bölümüne x91uj3rhjv4 yazsın yeterli.
  ... vangobbel
 3. 3.
  şöyle diyelim, under a glass moon şarkısının 2011 versiyonu gibi ve bence daha güzel.

  giriş kısmı ve nakarat arasındaki vokal melodileri tamamen farklı ama tabandaki şarkı aynı. böyle bir şeyi sanırım dream theater grubundan başka kimse akıl edemezdi. o değil, birinci kısmın vokalleri agresif ve kendi içinde dingin iken, aynı enstrümantel altapıyla ikinci kısmın vokal melodileri hayat dolu ve neşeli. şarkı sürprizlerle dolu.
  ... serox
 4. 4.
  bugün blabbermouth 'da okuduğum dream theaterla ilgili bir haberden sonra farklı bir taraftan bakmaya başladığım şarkı. Under a glass moon benzerliğine de değinilmiş sözlükteki yorumlarda. Bad Salad adlı dT coverları yapan bir grubun gitaristi olan thiago campos adlı genç arkadaşımızın son albümle ilgili makalesine göre dream theater, a dramatic turn of events'ta sözler ve melodiler bakımından images and words'ü kullanmış. Hem de oldukça fazla. Bu konuyla ilgili Mike Portnoy da kendi forumundan ThiAGO campos'un düşüncelerine katıldığını ifade etmiş. Ayrıca grubun bunu bilinçli olarak yaptığını ifade etmiş. Şarkıya böyle yaklaşınca her saniyesini dikkatlice dinleyip " cidden benziyor yahu" diyebiliyor insan. ama tabi ben biraz şizofrenim, thiago ve mike da pek sağlıklı sayılmazlar.
  1 ... taaa
 5. 5.
  canlı çalmaya çalışacak herhangi bir grubu hastanelik edebilecek kapasitede şarkı. the dance of eternity kadar olmasa da çuvalla odd time signature barındırıyor. "hadi beyler şarkıyı çalışalım" desen çalışılmaz, böyle bir hayvanlığı kendin yazmadığın sürece çalamazsın sbt.

  edit: solo benzerlikleri zaten söylenmiş, sonrasında gelen rudess solosuyla birlikte under a glass moon ile iyice kapışabilir seviyeye çıkmış. deplasmanda gol bulabilirse nakarat farkıyla içeride turu geçecektir.
  1 ... vangobbel
 6. 6.
  introsu feci şekilde 32. gün jenerik müziğini andıran dream theater parçası. çok güzel olmuş valla, elinize sağlık beyler.
  ... milistr0ke
 7. 7.
  introsu jordan rudess abimiz tarafından mükemmelleştirilmiş şarkıdır. mangini açısından da portnoysu bir şeyler olmuş gibi hissetmekteyim. Zil kullanımları portnoyu andırır gibi. Ama alakası da olmayabilir. Gitti ya, şimdi herkes portnoy a benziyor.
  ... the lotus eater