1. 1.
  1980 yılında geçen filmde samsun’lu ve samsunspor’lu bir makinistin hikayesi anlatılıyor. Uğur, makinist olarak çalışan bir adamdır. işinde terfi ile tayini çıkınca ailesi ile birlikte yeni bir yaşama başlar. Artık depo şefi olacak olan Uğur eşi Handan ve çocukları ile birlikte lojmana yerleşir. Ailesinin yeni ortamlarına alışabilmeleri için elinden gelen yapan Uğur, ön yargı ve korkularını ailesi ve dostlarının yardımı ile üstesinden gelecektir.
  Oyuncu kadrosunda Alican Yücesoy, Yeliz Kuvancı, Nergis Çorakçı, Cem Cücenoğlu, Nisa Aksongur, ilker Kabaoğlu gibi isimlerin yer aldığı, senaryosunu Şükrü Alaçam ve Mine Ölce Çakan’ın yazdığı yapımın yönetmenliğini Şükrü Alaçam üstleniyor.

  http://www.beyazperde.com/filmler/film-261863/
  -1 ... ferditayfur
 2. 2.
  Film sinemasal dil olarak yetersiz kalıyor . Kurgusal anlamda eksiklikleri barındırıyor, bununla beraber biraz amatör ellerden çıkmış hissiyatı yaratsa da devlet destekli olması düşündürtüyor. Madem destek veriyorsun böyle bir işe neden onay veriyorsun .

  Alevi sunni ayrımını ifade ediyor ama inanılmaz rahatsız edici bir durumu da var . Film o andan itibaren içinde soğuk rüzgarlar estiriyor. Film yavaş akıyor, anlatım dili yetersiz. Kesik kopuk sahneler . Seyirci bunu tamamlar yahut anlar diye eksik bırakılmış. Hele hele final sahnesi bir kaos içindeki anlatamam.

  Sonuç olarak ehil olmayan yahut parası yahut çevresi varmış da bende bu filmi çekeyim demiş. Çekilmiş ama yetersiz bir şey olmuş. Emeğe saygımız var evet lakin iyi senaryodan iş bilmeyenler tarafından yetersiz ve tatmin etmeyen bir proje olmuş .
  ... chronicle