bugün

bir gün maserati bir gün ferrariyle gezen, krizden bi haber ulaşımı güç yerlere catering hizmeti veren bir firmanın sahibidir. *
şayet doğum günüyse, pari darineru! yazarıdır.

değilse çok içmesin...
ikinci nesil yazar olmanın şımarıklığını entrylerinde hissettiren yazardır. *
bendeniz hakkında ilk entryi girmiştir. daha güzel bir giriş beklerdim sanki kendisinden.
arada bır sacmalasa da ıyı cocuktur, severım kendısını... hamılı kart yakınımdır seklınde bır ıse yollamıstım ama almamıslar, bırde benım tanıdıgım dıye bır guzel dovup borcum olan 250 lırayı da bundan tahsıl etmısler... komık olmustu, o hıc gulmedı ama ben epey gulmustum..

(bkz: sevmediğiniz birinin her şeyini kötü bellemek)
altıncı nesil düşmanı bir ikinci nesildir.
edit= eksi oy veren arkadaşa da selamlar. bu gerçekte eksi verecek ne bulduysa artık...
(bkz: alçak düşman al sana bombiş)
altıncı nesil yazar dostu, gönül adamı... * *
(bkz: sen zaten hep bunu yapıyorsun)*
geçen gün aldım karşıma iyice konuştum, bak olum sen sinsinite de detone oluyorsun, ayrıca nedir bu anlatamama bozuklu ve mantıksızlık, nerede okuduğun türk dili ve edebiyatı bölümü diploman? as onu duvara.. baskı ve dizindeki hatalarını zorunlu askerlikte, zorunlu sabah sikişleri esnasında öğretmediler mi?

bir saçmalama hali geldi bana, bildiğim tüm terimleri kullanmış ve sonra da bayılmışım.. uyandığımda bana iki nokta gösteriyordu.. ah ulan ah..
"sıntıne sene adam olmazsın olm sen" dedım bunun kulagına egılerek hafıf ve yumusak bır ses tonuyla, ne dese begenırsınız bana? "sıntıne sene dııl o abı, sıstımse sene olacka dogrusu" ben de bır sılsılece bır plan yapıp onu yalamayı dusundum ama o sınıceye uyarak bır ustumdekı adama.... uzatamıcam daha fazla... bu ne lan..
gücü, altıncı nesil yazarlara yeten ikinci nesil.
isigim sana asigim in ışıl alben olmasından sonra düşündüm kendisi bildiğimiz bobo'dur. gözümde canlandırdım en kötü ihtimalle ibrahim üzül.. yok lan yok toraman.
kendısı tam bır nesıl sovanıstıdır, ınsaları nesıllerıne gore ayrır ve terbıyesızce 6. nesıllerı yok etmeye calısır... hıc yakısmıyor bence, senden oncekı nesıller sana bunu yaptı dıye askerlık mantıgıyla senden sonrakılere bunu yapabılecegını mı sandın? pıs sozlukcu..
(bkz: Caps Lock)
Kulağı çınlayan yazar...
burger king reklamlarında görmek istediğimiz yazar.
güler zere'de gösterdiği hassasiyeti nedense serap eser'de göstermeyen sözde insan hakları savunucusu, hümanist! yazar.. güler zere olayında devleti suçlamak var işin içinde tabi kaçırmaz bu fırsatı sizin gibiler. kaldı ki güler zere'nin de ne mal olduğunu cümle alem bilir. ama ya serap onun suçu ne kendi özel arabası olmayıp, belediye otobüsüne binmek zorunda olmasımı, yoksa milli içkisi molotof kokteyili olan bir takım o.çocuklarına denk gelmesi mi? nedir suçu? güler zere'ye verdiğin destek, düzdüğün methiyeler nerde hani, nerde insanlık sevgin? daha 17 yaşındaydı o. nese kime diyorum ki ben? çelişkilerle dolu seni ve ideolojini başbaşa bırakıyorum. *
#6744467 nolu entrysinden anlaşılacağı üzere beğenmediği yazaların sözlükten silinmesini isteyebilecek hadsizlikte yazardır. top benim oynatmak istemiyorum hayalleri kuran yazar.
kendini ifade zorluğu çekiyor sanırım. ya da milletin anlayışı kıt bilemedim. şikayetçi çok ama ben anlıyorum seni rahat ol.
ALTINCI NESIL DUSMANI FALAN DEGILDIR KENDISI... CIDDIYETSIZ YAZANA, YAPTIGI IS NE OLURSA OLSUN EMEK VERMEYENE, DUSUNCESIZ VE OZENSIZ OLANA TEPKILIDIR...

SOZLUK BABASININ MALIDIR AYRICA, GECEN DE BABASINI GORDUM SOZLUK ISLERI NASIL GIDIYOR DEDIM, BIZIM HAYLAZ OGLAN COK AGRESIF AMA GENELDE IYI DEDI..
serap eser'in ölümünü bile politik amaçlarına alet eden öylesine biri...

güler zere'ye mazlumiyet methiyeleri düzerken, serap eser'in ölümünde teröristleri bir kez olsun bile suçlamamış, bunun yerine yine bir yerden kılıf bulup devleti suçlamış öylesine biridir. biz burada üç kişiyiz, hepimiz farklı yerlere yayıldık, odayı birbirine kattık gülelim derken. arkadaşın biri de halıya sıçtı, tutamadı.

bir de, utanmadan buraya link koyuyor, "aha serap eser'in ölümünü ben de lanetledim!!" diye. siktir lan diyesi geliyor insanın. senin lanetlediğinin ne olduğunu 3 yaşındaki çocuk bile görür.
yazdıkları gayet iyi algılanan! yazar. güler zere ve serap eser arasında ayrım yapmadığını savunuyor, bak ikisine de entry girdim babında bakınızlar veriyor. güler zere'de neredeyse ağlayıp, yas tutacakken, serap eser'de ancak ölü kızın üstünden hissiz bir şekilde devleti ve milliyetçileri itin götüne sokup, çıkarmaktan başka bişey yapmamıştır. serap eser'in ölümüne milliyetçiler daha büyük tepki koyduğu için çekinmiş sanırım onlarla aynı olmaktan. insan olmak, objektiflik tam da bu değildir işte.
meselesinin hümanizm değil, ideoloji olduğunu bize gösteren kişilik, bunlar kendi ideolojilerini sistemlerini iktidar kılsalar, devrimi gerçek kılsalar, bak o zaman görün asıl hümanizmi, diri diri milliyetçi, kapitalist, faşist, diye ne adamlar yakacaklar gülerek!

sizin iç yüzünüzü biliriz biz! Her ölüm bir değildir biliriz. Keza bizim için de öyledir, çünkü hümanizm bizim tasvip ettiğimiz bir süreç değildir. Yaşaması gereken yaşamalıdır elbette. Hak herkes için vardır elbette.

Ama şurası da var ki insan! serap masum serap bu ölümü hak etmemişti bana göre! Ama güler denilen hain, ölse içim sızlamaz bilesin.
kimdir nedirine baktığımda -340'ı bulmuş bu yazar, ilginç. son yaşanan, yani serap eser'in katledilmesi olayıyla ilgili entry'sini de okudum. ki fırtına da burada kopmuş, buradan tahliller bile yürütülmüş. meğer bu yazar, kendi gibi düşünmeyenleri yakabilirmiş bile. tarafsızlık perdesine o kadar alıştırılmışlık var ki, yaşananları taraf olarak değerlendirmek ve yaşanan katliamı taraf olarak kınamak bile insanları çileden cıkarabiliyor. halbu ki, tersane işçilerini kum torbalarına yeğleyip, ölüme gönderenler de taraftı, göstermelik cezalarla olayın üstünü kapatanlar da taraftır. deperemzedelerin evlerinin üstüne konmaya çalışanlar taraftı mesela, bunu protesto eden depremzedeleri dövüp çöpe atanlar da taraftır. ''tarafsızlık'' listeleri uzar. önemli olanın ise kaç haksız ölümü sorguladığın, hesabı nerede sorduğundur.