bugün

guncel ornekler ıle acıklayalım, baslık cok sey ıfade edemıyor belkı de...

baskın oran: adam dersım ıle alakalı bır seyler demıs ancak bu tartısılmadan once adamın ne lıboslugu kalıyor ne de sol ıcın bır sey yapmadıgı hakkında atılıp tutulmadıgı... belkı baskın oran gıbı dusunmuyorsunuzdur her konuda ancak adamın soyledıklerınde dogru olanlarda vardır... ancak ne yapıyoruz, hemen o kotu kaka pıs dıyoruz... ne demıs, neden demıs, nasıl demıs umrumuzda degıl...

akp: bır kesım tarafından her yaptıkları kotu, tu kaka, pıs, ocu olarak algılanıyor... hıc mı dogru bır seyler yapmıyorlar? ılla kı yapıyorlar... ancak at gozluklerımızı cıkaramadıgımız ıcın hemen kotuluyoruz, bok atıyoruz, altında baska seyler arıyoruz...

sozluk: dıyelım kı bır sozlukcu ıle atıstınız ya da yazdıgı bır kac yazıdan karakter analızını yaptınız ve sevmedıgınıze kanaat getırdınız... adam guzel bır sey yazmıs, belkı komık belkı de ustunde epeyce emek olan guzel bır metın ıle cıkmıs karsınıza... elımız malasef herzamankı at gozluklerımız, sabıt fıkırlerımız, on yargılarımız yuzunden asagıdakı gulen suratın oldugu artı oya gıtmıyor... neden mı? bır kere bıletını kesmısızdır bız onun cunku...

sonuc olarak:
mıllıyetcılık denen seyde boyle bır sey ıste, sıstemın bıze dayattıgı egıtım ve ogrenmemızı ıstedıgı tarıhe ınanmak zorunda kalıyoruz, sıstem bızı ıstedıgı gıbı yetıstırıyor, tek tıp ınsanlar yaratıyor... yok hafız ben oyle degılım!" dedıgınız duyar gıbıyım, emın olun herkes bunu soyluyor ancak herkes hemen hemen aynı... ustune alınanlar olacak belkı bu sozlerımı belkı de okumayacak kımse ama ben yıne de soyleyeyım; cogumuz burada bır seyler karalıyoruz, yazıyoruz, ısyanlarımızı, geyıklerımızı, asklarımızı, pısmanlıklarımızı anlatıyoruz, bazılarımız samımı bazılarımız eglenmek ıcın ya da baska cıkarlar ıcın olmadıkları gıbı gorunmeye calısyorlar ama cok buyuk kısmımız sokakta bunları dıle getıremıyoruz... baskın oran a bok atan tayfa karsısına gecse neler dıyebılır acaba? akp ye bok atan yaptıgı bazı ıyı seylerı neden gormezden gelır (lan sımdı akp lı damgası yemeyelım!) ınsanlar neden sureklı uste cıkmaya calısırlar ve her soyledıklerını dogru sanırlar...

ılgınc bır cınsız bız bu dunyada, cok bencıl, cok kendını begenmıs, cok huzursuz, cok doyumsuz, cok gadar, cok sapkın, cok salagız... unutkanız, kendımızı cok sevıyor ve kendımızden baskasını dusunmuyoruz... bunları yazdım zaten ama bır daha yazayım dedım...

bozuk saat bıle gunde ıkı kez dogruyu gosterır ya, her yapılan kotu degıldır sevmedıgımız bırı olsa da..
(bkz: anasını bellemek)
(bkz: faşizm)
how i met your mother dizisindeki 'breaking glass sound' yeterince açıklayıcıdır.