bugün

küçüklüğümden beri ingilterede tuttuğum takım. ama geçen sene yıllar sonra gelecek şampiyonluğun kaptan gerrard içine etmiştir ve büyük hayal kırıklığına uğratmıştır beni. çok üzülmüştüm. bu kafayla da bir daha bu kadar yaklaşmaları zor.
en büyük hayalimdir anfield road'ta liverpool atkısı açıp you will never walk alone diye bağırmak ! gözlerim doluyor her izlediğimde yemin ederim... liverpool gibi efsanevi bir futbol klubü yok dünyada... https://www.youtube.com/watch?v=KzHtr21Oyw4
kurucusu eski bir everton fc başkanıdır.

bir bakima everton ın oğlu.
canım liverpool'um chealse'den hemde londrada 1 puan almış, ee iyi be güzel, işten dolayı izleyemedim maçı ama şerefli liverpool, şerefine yakışanı yapmış ve chealse yi kutlayıp alkışlamış... büyüksün liverpool...
Bu takim son 5 yildir bildiğin bandirmaspor oldu. La bu kadar düşüş olur mu bir takimda ya. Aciyorum. Intilteredeki devlerle artik pek mucadele edemiyor. Kadro anlaminda başari anlaminda.
An itibari ile Stoke city karşısında tecavüze uğrayan balon takım.
Beşiktaşa sekiz tane sallamıştır.
şu sıralar oynanan, ligin son hafta maçında stoke karşısında 5-0 geride olan kırmızı beyazlı kulüp.

ligde en son 5 gollü mağlubiyetini 1976-77 sezonunda aston villa karşısında 5-1'lik skor ile almış idi.
bu takım daha geçen sene manu ve arsenallere 5 gol atıyordu. ulan bir oyuncunun gitmesi ( suarez ) bir takımı bu kadar mı etkiler? o zaman sen nasıl bir büyük takımsın? rodgers' ın şutlanıp yerine kloop' u getirmesi gereken, 80' ler ve 90' larda fırtına gibi esen efsane takımdır. şuan çok acınası haldeler.
2015 yaz transfer sezonunda da hayvani kumar oynayan sempatik futbol takımı. klasik "kendi liginde iyi performans gösteren oyuncuları toplayan büyük takım" transferleri olan nathaniel clyne ve danny ings gayet güzel, hoş transferler, clyne hakkında şüphelerim var ama ings gayet güzel bir transfer fiyatını da düşündüğünüz zaman. sonrasında james milner var, gerrardımsı bir oyun sergilemesi için getirildiği açık ve bunu verebileceğini düşünenlerdenim, bir gerrard kadar olmasa da standart bir performans* verir diye düşünüyorum. sterling'in yerine alınan firmino benim en büyük şüphelerimden diyebilirim. iyi hoş oyuncu ama yeterli olabilecek mi? bilemiyorum. son olarak artık büyük oranda kesinleşen benteke transferi en büyük soru işareti. rodgers bir balotelli fantezisi yaptıktan sonra son sezonlarında gerçekten iyi oynamış bir oyuncuya yöneliyor. aferin ona. ama bu takıma ne kadar uyacak soru işareti orada işte. zaten bir target man korkusu vardır liverpool taraftarında andy carroll saolsun ama şu an oyuncularına bakıyorsun liverpool'un son yıllarda oynadığı oyuna bakıyorsun benteke'ye ters. ters dediğime bakmayın tam anlamıyla katkı vermesi için ters yoksa benteke'nin aston villa'da yaptıkları ortada, donunu koysa balotelli'den iyidir. geçen yıl ligin ceza sahasına havadan en az top gönderen takımı liverpool, böyle bir istatistik varken benteke ise son 2 yada 3 sezonun hava toplarından en çok gol atan oyuncusu. "bu adam saf target man değil" diyorum "komple forvet bu taktiksel küçük değişiklerle halledilir" diyorum "rodgers bir şey görmüştür adam kalas değil ya" diyorum ama bu rodgers lallana'ya** 20m verip almış adam. artık bu yıl rodgers içi gitme kalma yılı gibi. bu açıdan bakınca firmino, benteke gibi transferler biraz daha anlam kazanıyor. bu oyuncular her taktikte bir derece oynayabilen adamlar. rodgers başarısız olursa ve giderse yerine gelecek td. bu arkadaşlardan yine verim alabilir taktiği çok absürd değilse.
herkesin formasını nike, adidas bilemedin puma falan yapar... bunlarınkini geçen sene warrior, bu sene de new balance gibi başka örneğini benim bilmediğim markalar yapar.

görsel

ayrıca benteke'ye 46.5 milyon euro veren ilginç takımdır.
Brendon Rodgers döneminin ilk iyi transferini yapan takım.
Balotelli soytarısından sonra ilaç gibi gelir.
gerrard yüzünden şampiyonluğu kaçırmış takımdı 2 sene önce hey gidi. eşşek herif orada bemba ba'ya kaptırmasa topu bugün kariyerinde bir premier lig kupası olacaktı.
Çok boş transferler yapan tarihi şanlı olan ingiliz futbol takımıdır. Zamanında carroll'a 45 milyonlar veren lüzumsuz oyunculara 20-30 milyonlar veren bir takım. Gerrard da gitti takımın efsanesiydi gitmesi az da olsa rağbeti azaltacaktır. Benteke iyi bir transfer kafadan 15 golü var sturridge de bir o kadar atarsa avrupa potasında kalır ha bu arada raheem sterling'in gitmesi de hücum gücünü düşürmüştür epeyi.
düşüşte de olsa daima kalbimizde yükselişte olan futbol tarihinin en efsanevi camiasıdır...
adam benteke'ye salak dedi ya lan , ben mi yanlış okudum diye tekrar tekrar baktım ama harbi demiş , olum benteke lan bu , teke gibi adam amk , havadan yerden karadan denizden nereden gelirsen gel o adam iş yapar , bunu emenike ile falan karıştırdınız herhalde , bu yıl firmino benteke ve sturridge iyi işler yapacağa benziyorlar , ha bu arada luis suarez'in liverpool'a transfer olduğu halinden çok daha iyi bir transfer benteke , en azından yanılma ihtimalleri 0 , biri 18.takımın bile kapanmadığı hollanda liginden gelmişken öteki kendi liginden , premier ligden geliyor

en azından bir andy carroll olmayacaktır benteke

tanım : bu sene ligi 4.bitirecek takımdır , ama sebebi kendilerinin çok kötü olması değil manchester utd ve chelsea'nın çılgın atacak olması , arsenal'in de daha oturmuş bir takım olması.
46 milyon' u gözü kapalı benteke' ye vermiş tarihi şanlı ama bu sıralar yerlerde sürünen takım. ayrıca geçen sezonki büyük para harcanan fiyasko transferlerden ( markovic, lallana, lambert, balotelli ) hala ders alamamış kulüptür. benteke denen adam yılda 15 golü geçemiyor, şimdi bu adam mı seni şampiyon yapacak. bu paralara daha kaliteli oyuncular alınabilirdi. aubemeyang, pedro, cavani, jovetic, jackson martinez, lukaku ve mauro icardi. harry kane bile iş yapardı. şimdi sterling' den gelen 45 milyon' da boka gitti. aferin hepinize, el birliğiyle takımın ağzına sıçtınız.
mersin idmanyurdu'muzun intikamını yıllar öncesinden fazlasıyla almıştı zaten. sağ ol, var ol liverpool!
Beşiktaş jimlastik kulübüne 8 attıktan sonra daha da sempatimi kazanmış büyük kulüp.

you never walk..

o günden bu güne severim kerataları...
6 kasım 2007'de şanlı anfield taarruzuna imza atmış muhteşem ordu!
Premier ligde desteklediğim takımdır.

Never walk alone

not: beşiktaşla bir ilgisi yok.
bazı takımlara 8 atan takım.
preimer lig'de desteklediğim takımdır. beşiktaş'la da ilgisi var. zorunuza gitmesin. ya da gitsin bana ne?
john houlding tarafından kurulmuş ingiliz futbol takımıdır. ingiltere'nin liman kentlerinden liverpool şehrinin adını taşıyan ve simgesi haline gelmiş çok köklü bir takımdır liverpool. 5 kere avrupa şampiyonu, 18 kere ingiltere premier lig şampiyonu, 7 kerede fa cup şampiyonu olmuştur.
Menajerliğe klopp u getirmiş olan futbol takımı bakalım dortmundda yaptığı ayağa kaldırışı burda da yapabilecek mi hatta maddi anlamda burda daha şanslı.