bugün

Döner bıçaklarıyla kavga etmektir. Bildiğin saf hayvanlık yani.
-tuvaletteki arkadaşına tepeden su boşaltmak.
-kızların arkasından sütyenlerinin lastiklerini çekip şarp diye bırakmak. * *
öğretmenler odasına "lan sözlüme 40 40 veren şerefsiz nerde!" diyerek girmek.
valla ben bi hayvanlık yapmadım da, iki tane sınıf arkadaşım olan kız kitaplarımı yemek ısmarlama şantajı ile aşağı atmışlardı. sonrasında kendileri atlamak isteyince mecbur kaldım okulun orda ki konya tandıra götürüp birer kıymalı ısmarlamıştım. ilginç bu kızlar ya. ikiside kolejden gelme kızlardı zengin. anlam veremeden 3 yıl düşündüm. geçen birini gördüm mümessil olmuş, hala sana nasıl yemek ısmarlatmıştık diyor! şimdiki aklım olsa ben biliyodum da ne yapacağımı, çocuktuk işte.
girilen bir iddia sonucu beden dersinde baxer ile okulda bir tur atmak, koşarak.*
erkekler tuvaletindeki sabunluklara çamaşır suyu koymak.

sabunlukları kullanan erkeklerinin eline çamaşır suyu kokusu sinmesi, sınıfları kesif bir sperm* kokusunun basması, kimse kimsenin elinden birşey almaya yanaşmaması, söz konusu öğrencilerle temas eden öğretmenlerin derhal elini ıslak mendile veyahut üstüne başına silmesi.
yapılan malca şakalar.
okulda dökülen lokmaları ağza atıp şerbetini emdikten sonra özenle bir tabağa dizip nefret edilen hocaya ikram etmek. yedikten sonra şerbeti az galiba biraz bunların diyen hocanın karşısında kahkaha krizine girmek.
"istiklal marşını tersten oku!"
sınıfça matematik sorularını çalmak. Akabinde hocanın bütün sınıfın ağzına sıçması. Bu olay üzerinden zaman geçtikten sonra hocanın dersine kırık masayı üstüne oturulunca çökecek biçimde ayarlamak. Hoca masaya otururken masanın çökmesi, hocanın yana doğru devrilmesi.
okul tuvaletlerinde tek kişilik tuvalete 6 kişi girip 2 adet sigarayı 6 kişinin içmesidir.
ders esnasında sigara içilmesine ön ayak olmak hoca aile dostu ve sigara içtiğimi bilmesinden mütevellit o 2 kişilik sigara içen gruba dahil olmasam da hocanın başına sınıfı toplayıp hocanın dikkatini çekme görevini başarıyla gerçekleştirmişimdir.

ayrıca alt sınıfların katına çıkıp tuvalette sigara içmek ki yıl sonunda müdür konuşma yaparken yeni gelen sınıf öğrencilerin sigara içmesinden şikayet etmiştir. halbuki onların hiç bir suçu yoktur.*
anadolu bölümünde ki erkekleri kenara çekip "sen benim sevgilime laf atmışsın çıkışta görüşeceğiz" diyerek 7 ders boyunca çocuğun gerilim yaşaması ki çalışkan tayfası okuldan da kaçamazdı zavallım. okul çıkışında çocukla taşak geçmek kandırdığımızı söylemek.

yine alt sınıfların katına 10 erkekle çıkıp posta koymak bizden küçük kızların platonik aşklarını sallamamak, anadolu bölümü kız öğrencilerine pas verip bu 2 grup arasında çıkan kavgaları keyifle izlemek.

3 sınıf tam kadro okuldan elleri kolları sallayarak kaçmak okulun yakınında parkta takılmak ve 2 tane polis minibüsü tarafından okula geri götürülmek. ve daha bir çoğu...
kızların sütyen kopçalarını açmak bayağı bir hayvanlık olsa gerek. yüzünüze karşı da bunu söylerlerdi.*
anlatılmaz yaşanır. anlatsam zaten kovarlar sözlükten.
(bkz: ayakkabılarla tavanda iz yapmak) ***
deli müdür yardımcısının arkasından bahadıııır diye bağırmak.
sıranın altını sakızla kaplamak.
- okuldan kaçmak için 6 arkadaş güvenlikten izin(!) istemek, vermeyince duvardan atlayıp tekrar ön kapıya gidip güvenliğe bir selam çakmak, güvenliğinde " la noliy" bakışı atması.
- sınıfta çiğ köfte yoğurmak. ( benim alakam yok Yalnız. Ben sadece mezeden yedim. )
-bir de bi tane kız pencereden atlayıp belini kırmıştı. Neyseki iyileşti bir sonraki yıl iyileşip devam etti okula.
- sınav esnasında kopya örgütünü hocanın ayrı sıralara dağıtması sonucu benim gibi yanı boş kalan 95 kiloluk arkadaşın duvar kenarında olmasına rağmen iki sıra önümden yanıma uçması. Gülmekten bir şey yazamadım. Hocada hiç bir şey anlamadı "ne gülüyonuz lan" diyebildi sadece.
beden eğitimi dersinden önce kızların soyunma kabinlerinin olduğu koridora gidilip tavana yakın olan pencereden içeri bakmak için arkadaşın sırtına tırmanmak ve pencereden enfes manzarayı izlemek.
killeri duvarlara atmak.
derste çizilen resmi hocanın almasından sonra bir daha ki ders resmin aynısını çizip o hocaya gösterip "hocam nasıl daha güzel olmuş mu?" demek. * *
arkadaşın oturacağı sıraya sakız yapıştırmak.
Sınıfta bir arkadaşımın ısrarlı isteği üzerine piercing ve dövme yapmam olsa gerek.
duvarların fayanslarını söküp, demlenmiş çay poşeti basmak. aklımız sıra hey yo iz bıraktık lise ye diye coşmak...

(bkz: mallık)
geç kalındığı için okula almayan müdüre inat kantin camından okula girmek. ve orada herkesin size böm böm bakması.
biyoloji dersinde, sınıfta sek sek oynamak.

sözde istanbul'un adı sanı duyulmuş bir anadolu lisesiydi. benim dönemde, okuyanlar hayvanın önde gideniydi arkadaş. o adamlar şimdi avukat, doktor, öğretmen ve tabi ki mühendis(!)... hayat biraz garip mi ne?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar