bugün

genellikle pencere küpeştelerinin dış kenarı ve tuvalet duvarlarıydı.*
çorap içi, kızların sütyenleri, samimi olunan öğretmenin cebi.
tuvalette ki son kabinin sifonu bozlur ve güzelce kurulanır. ardından da sigara paketi oraya saklanır.
çüp kutusunun dibine poşet içinde.
atatürk büstünün içi..

ciddiyim.

tek kullanan da biz değildik üstelik. yolsuz kalınca ara sıra gidip bakardık, önceden zulalanmış varsa otlardık.
öğretmenlerin gözünde en güvenilir öğrencinin cepleri. benim caara içmediğimi çoğu öğretmenlerim bilirdi. arama olduğunda beni pek ellemezlerdi. hatta sırada direkt sen geç derlerdi. çok teklif geldi şunu senin cebe sokalım hocalar seni aramıyor diye ama ben kabul etmedim.* yakalanıyordu hep ibineler.
masa ve sıraların bacak kısımları.
iki tuvalet arasındaki duvarın üzeri. bizde yukarıda hafif boşluk vardı

not: müdür yardımcısı yazar varsa kötü olur gibi geliyor.
bahçedeki kamyonun tamponu.
saklamaya gerek duyulmayan liseler de vardır..
apış arasına sokan başka kimse yok mu amk.
ceketin astarı, iç cebi kısmından az bişey (sigara paketi girecek kadar) yırtılır ve sigara astar içinde istenilen bölgeye taşınır.
sınıf dolabı.
perdenin içi.
bir koli bandı ile sıranın altına yapıştırılabilir. Aynısını telefon için yapmıştım.
(bkz: yarrak afedersin)

dur hemen eksiye abanma. külot içine koyanı vardı amk.
kis aylarinda gomlek cebi. hocalar ogrencinin o kadar cesur olabikecegimi hic tahmin edemedi.
Sıranın altı. Görevli abimiz bizdendi sorun olmuyordu, bazen sabah bakınca bir iki dal eksik çıkıyordu ama olsun. Arama yapılacaksa da ona verir ya da odasındaki dolaplara koyardık.
Tahta ile duvar arasına itina ile paketteki sigaraları kırmadan zulalardık.
benim çantam, zira hiç bir öğretmen benden kuşkulanmazdı *
söyleyin lan söyleyin. ilk aramada bu dediğiniz yerlere bakacam.
Pencerenin önüne saklardık çünkü her tarafımızı elleyerek arıyolardı.
kalorifer peteklerinin arkalarıfır elbette.
Burnuma zorda olsa sokuyordum sonra g.tümden çıkıyordu.
Şüphesiz sirseheryildizi tipi çakallıktır. Bugün lisede yaptığım çakallıkları anlatma günüm ilan ediyorum. Başlayacağım teker teker, önce bunu dinleyin.

Yöntem 1) Erkek liseli kardeşlerim için, kemerinizin iç tarafına, kemeri gevşeterek sigaralarınızı bir el bombası edasında yerleştirebilirsiniz, kemeri çok sıkmayın, sigarayı kırarsınız, bu başlığı okumayan hiçbir öğretmenin oraya bakmayacağına eminim.
Yöntem 2) Okuyup bitirdiğiniz, çok önemli olmadığına kanaat getirdiğiniz bir romanı alıyorsunuz, ortalara geldikten sonra maket bıçağıyla, içine bir sigara tablası büyüklüğünde boşluk açıyorsunuz, sonra sigaraları yerleştirip kitabınız elinizde tuvaletin yolunu tutuyor, yada sigaralarınızı burada saklıyorsunuz.

Hadi kolay gelsin, iyi içişler. Kız kardeş lisesiler içmesin, yakışmıyor.