bugün

çıkış saatlerinde kapının önünde takılarak kız tavlamaya çalışan tiplerdir. yaşıtlarına şansı yaver gitmemiş şansını bir de okul tuvaletinde eteğini kıvırarak kısaltan liseli hatundan yana deneyen tiptir. ya da uyuşturucu satıcısıdır.
(bkz: serseri)
(bkz: keranacı)
(bkz: ismail yk)
genellikle bazıları kavgaya gelir,bazıları da kız tavlamaya...çoğunlukla kıromsu bir imajları vardır.
sevdiceyini alıp çekirdekten yetiştirmeyi düşünen piliç avına çıkmış tiplerdir. bu bekleyenler kızsa eğer, yorum yapmak zordur niye bekledikleri hakkında...
altında genelde tofaş araba vardır. çakal kasa şahin gibi araçları tercih eden bu tipler, yine kendileri gibi kro kızlarla uğraşırlar.
(bkz: son simitini satmayan simitci)
bakkal önünde takılıp gelmiş gençlerdir. okulun dağılma saatinde bir sessizliğe bürünüp, triplere girerek kaş göz çatar, herkesi aynı anda dövebilecekmiş intibası uyandırmaya çalışırlar. iki fırtta bir tükürür, tükürdüğü yerin üzerinden ayakkabısıyla geçer. tüm havaları okul tamamen dağılana kadardır. geldikleri gibi sap bir şekilde bakkalın önüne geri dönerler, yarım ekmek kaşar yaptırıp: "angelina jolie ne skilir bee..." diye muhabbete başlarlar!
genellikle cinsel dürtülerini bastırmaya ve kızların yüz vermediği halde kızlar hakkında abartılı palavralak sıkan gençlik türü.(gelecegi olamayan tek insan türü)
mutlaka sigara içerler...
önlerinde takıldıkları liseden muhtemelen mezun olan, ve avcılık yapan polat alemdarlar.
genelde tipsizdirler...
bunların o okulda okuyan bir kıro kız kankaları vardır kesin. o kızlara kardeşim falan derler kendilerine başka kızları ayarlamalarını isterler. gün olur kankam dedikleri kıro kızla çıkarlar. sonra ayrılırla birbirleri küfrederler falan böyledir bunlar. bir de tespihleri olabilir belki biraz da faça...
okulda iki grup öğrenci arasındakı kavga , mahalleye taşarsa olaya müdahele etmeyi bir borç bilen tiplerdir , illa ki gruplardan birinden çıkar sağlarlar o nedenle diğer grubu linç ederler . ama okula dısarıdan biri geldi mi mahallenin namusu hesabı okula el sürdürtmezler..

bir de okuldakı genclerle kıyafet alış-alışı yapan tipler vardır . alış-veriş olmaz , çünkü alınan eşyalar bir daha gelmez . bizim okuldan biliyorum , bi hafta 40 , diğer hafta 43 numara halı saha ayakkabısı isteyen adam tanıdım .

(bkz: ayağı oyun hamuru gibi olan adam)
avcılar katagorısene gıren tıpler.
altına jean giymiş ,üstüne siyah gömlek (4-5 düğmesi açık olacak) ,boyunda gümüş suyuna batırılmış kolye ,elde tesbih yada zincir ile takılan herkese burlar bizim havası veren kişidir sürekli okuldan çıkan kızlara laf atarlar.
keşke baban seni dışarı boşalsaydı dediğim tiplerdir ellerde tesbih başda şapka ağızda sigara olmassa olmazlarıdır bunları gördüğüm zaman anneleriyle aram bozuluyo.
Lise önünde elinde tesbih ile takılan raconcu elemanlardan birini gördüm bugün. Hani şu her lise önünde olan, kavga çıkarmak için yer arayan tiplerden.

Eski bi j9 araçta köfte ekmek satıyordu. Sağa sola bakışlar hala racon.

Başka birini daha görmüştüm önceden. Ülkü ocağından çıkmayan bir tip. Kamyonet şöförüydü.

Başka bir tanesi de cep telefonu tamircisi olmuş. Leğim yapıp 50 lira isteyenlerden.

Bakıyorum da yıl olmuş 2016,hala okul önlerinde bu adamlardan var.

Yapmayın.
it kopuk takımı olur genelde.amele bile olmaz bunlardan.hatta bunları toplayıp güneydoğuda dağa taşa salacan belki bir işe yararlar.
(bkz: bekçi)
işsiz güçsüz heriflerdir. Yoksa kim okulu bekler ki?