bugün

Tartışmasız çoğu insanın keşkelerinden bir tanesidir.
iyi bir ortamınız iyi anlaştığınız hocalarınız varsa yapılmak istenendir.
tartışmasız çoğu insanın keşkelerinden biri değildir..

manyak mıyız amk..
Son sınıfım buyrun gelin hayatlarımızı takas edelim 1 seneliğine.
gecen yil luse 4 dum ararsiniz bu gunleri dediler takmadik kafamiza ama haklilarmis su an ariyorum.
Onun da tadı bi ayrı.
Hiç de istemiyorum.
hayatım boyunca bu an için okuyup, çalışıp beklemişim. Neden isteyeyim?

yeni mezunum yeni işe girdim iş yerim evime yakın, hergün üniforma giyme derdim yok. Çay içiyorum, yemek yiyorum işimi yapıp oturuyorum. istediğim zamana plan yapıyorum. lise arkadaşlarımla görüşüyorum.

Neden isteyeyim? hoca azarı yemek, bir iki arkadaş için geri kalan tüm okul öğrencilerinin salaklığının ne zaman son bulacağını beklemek için mi?? hayır hayır. istemem.
Bir sene geriye gidince ordayım. Çok mu şey istemişim?
Üniversitenin bir cennet yuvasından çok çıkar ilişkilerine dayandığını anladığını hissettiğini bir mide bulantısı sonucu özlenen günlerdir.
üniversitede umduğunu bulamayan insanların istediğidir. şahsen ben üniversite ortamının yapaylığını görünce lise yıllarının değerini bir kez daha anlamıştım.
bir çok kızın şu anda ki ideal erkeği olurdum o yıllara geri dönebilseydim.
hiç istemediğim günler.
kelle koltukta geçirdiğim 3 sene. dev genç'in lise temsilcisiydim.
sokak kavgalarıyla,eylemlerle,kurşunlanmayla geçen yıllar.
78,79,80 yılları.
yatılı öğretmen lisesi mezunu biri olarak hayatın en umulmaz en deli en bulutlar üzerinde çıplak ayakla yürüyomuş hisiini veren, aynı zamanda bunlardan o dönem bittikten sonra haberdar olunan dönemidir. lisesi evine yakın olanları bilmem fakat yatılı okuyanlar insanları okumaya da bu yaşta başlarlar. her gün zevk kovalarlar o ergenlik karmaşasının içinde. yeni gelenler için hazırlanmış ayakkabı boyası ve traş köpüğü şakaları, duvardan kazınan kirecin son sınıflar tarafından burunlara çekilip tozmuş gibi gösterilmesi ve daha nice torunlara anlatılacak eğlenceli anlar ..lise arkadaşları ünidee pek yoktur zaten beklenti de yoktur. nasıl olsun ki.. çıkar 1 0 öndedir her zaman lise sonrasında.