bugün

are you cola ?
are you disco. evet.
bakanlığa göre a.2.3'tür. bana göre ise a.1.1 bile değildir.

edit:dil sınıfında okumuş/okuyor arkadaşlar kem küm ettiler yahu bizim ingilizcemiz süper diye. sizi kasteden kimse yok zaten evladım haftada 16 saat ingilizce dersi ile biz de geçtik o yollardan neden bu üstüne alınma?
görsel
are you sex?
Go to the cinema.
-How old are you ?

+Fine thanks and you ?
yes i dozont.
Hep icimde ukte kalan seydir.
Hazirligin basinda hic ingilizce bilmezken sonunda en az turkceyle ayni seviyede mecazli sakali ingilizce konusurken sonra tasindik okul degisti lise birde hoca beni tahtaya cikartip ornek olsun diye benle ingilizce konusurdu ama lise bitene kadar bildigim ingilizceyi unutturdu gittik universitede bir daha hazirlik okuduk onda da yuksek kura gittim iyice corba oldu fransizcam da yarim kaldi gitti hepsi.
Ortaokuldakiyle aynı seviyededir.okulda her zamanki gibi bişey öğrenilmiyor.ingilizceyi geliştirmek için tek çözüm yabancı dizi izlemek arkadaşlar.
Ay yu vi dey.
+Do you speak english?
-Yes I dozont.
I go, you go, we go.
Hepimiz türkçe biliyorsak artistliğe lüzum yok.

(bkz: Çok güzel hareketler bunlar)
Okunan liseye göre değişen seviyedir.

Ortalama bir Anadolu lisesinden mezun olarak üniversitede hazırlığı rahatça atlayabilmiştim. Düz lise okuyan arkadaşlarım vardı, çok basit düzeyde bile cümleler kuramıyorlardı. Ted gibi yerlerden mezun olanlar ise çok üst seviyelerdeydi.

Türkiyede eğitim sisteminde fena halde ikilikler var. Ne yazık ki bireyin kendi kendini geliştirmesiyle alakalı dil seviyesi de.
-How are you?

-iyiyim sağol kardeşim.