bugün

Bir kere okul başında bağlanır.
genelde üçgen şeklinde bağlanır.
Basket maçına gidince tezahürat ederken kafaya bağlanırdı.
Dizde 3 saniyede bağlanır.
arkadaşlar arasında şaka malzemesidir.
tutulup çekilir bozulurdu.
ucu top haline getirilir ıslatırıp sıcak yaz günlerinde gömlek giyenlere işkence edilir.
lise başında bağlanıp son sınıfta çözülendir. evet.
bunun birde ilk sınıfta bağlanıp son sınıfa kadar bozulmayanı vardır. Şaka değil vardı böyle biri sınıfımda. son sınıfın son günü mına korum lan diyip bozmuştum pişman değilim.
diğerlerinden farklı olarak imzasız çizgisiy yazısız olanına sahip olduğum lise üniformasının bir parçası.
boyun haricinde, kafayada takılıp rambo taklidi yapılmasına alet edilmiş kravattır.
bizim okulumuzda kravat kullanılmadıgı için kendimi hiçbir zaman liseli hissedememişimdir. oysa dizilerde gördüğüm liseler daha farklıydı.
gevşetince kendinizi bir halt zannetmesine sebep olan kravattır.
anarşiğim ben diye bağırır.
dikkat !.... liseli olduğunuz küresel liseli tanımlama sistemi ''klts'' tarafından tespit edildi.

ayrıca, fbı'ın en çok aranan gri kumaş pantolonlu, tek ortalı harita metot defterli liseliler arasında kırmızı bültenle aranıyorsunuz .

bu mesaj 10 saniye içerisinde kendini imha edecektir, lütfen tek ortalı harita metot defterinizi yavaşça yere bırakıp teslim olun.
10 saniye bakınca otomatik olarak aşağı iniyor kendisi.
genelde herkes cebine koymak, boynuna sarmak gibi işlemlerde kullansa da ben gayet düzgünce takardım ve kendimi büyük bir iş adamı gibi hissederdim.
Hep takmak istemisimdir. Ama kaldirdilar sonra. Keske kalkmasaydi.
Benimki tazmanya canavarlıydı.
1 yıl boyunca çözülmeyen kirli ve yağlı kravattır.
kafaya bağlanıp deli gibi gezilir.