bugün

Anatomi diycem ama şimdi en kolayı oymuş bunu anladım.
Fransızca dedirten derstir.
tabi eğer 1. yabancı dili Fransızca olan bir okulda okuyorsanız.
(bkz: milli güvenlik dersi) hala var mı bilmiyorum ama tüm sınıf 90-100 alırken ben 40 almıştım.
fizik, matematik, geometri. hocasına göre de biyoloji.
Matematik.
müzik.

lan bir insanın müzik dersi 0 mı olur? sırf flüt çalamıyor diye.
evet hala çalamıyorum ama hırs yapıp ney üflüyorum, bu da eğitim sistemine kapak olsun.
hangi dersler var ki ?
Matematiktir. Matematik mantıksal bir bilimdir ve düşünce biçimi olarak ele alınmalıdır fakat kalıba bağlı müfredat sebebiyle öğrencileri zorlamaktadır.
yuzde yuz biyolojidir. ama hocasi da cok seksiydi. ondan dolayi dinleyememis olabilrim.
Birisi de çıkıp kimya dememiş la ona yanıyorum.
Sayısal derslerin alayı.
bence fiziktir.
kimyadır.
farkında mısınız sözlükte liseli kaynıyor.
ses etmeden uzaklaşın, görmezden gelin.
Biyoloji.
kimyadır.
fiziktir. Hocanın son sınavda beni bir gözlüklü arkadaşın yanına almak gibi bir hata yapması sonucu geçebilmiştim , hey gidi günler hey.
cografya ve tarihti. cografyayi yine kurtarmistimda ablam tarih okudugu halde 1di. baya alay konusu olmustum. tabiki de hocalarinda payi buyuktu. sonra ne mi oldu? tm okumadigi icin pisman olan bir sayisalci oldum.
Beden eğitimi amk.
tüm beden eğitimi derslerinde, sayısalcı hocalar beden eğitimi hocasından izin alıp, bizi sikerlerdi.
Eşofmanları giyip top tepeceğiz diye hayaller kurduğumuz o iki saatte, matematikçinin koca götüne bakarak problem kasmak bence dünya'nın en zor dersi.
coğrafyadır bana göre. ilk yazılıya girdim sınırda not aldım, ikinciye girdim zayıf aldım. bu olaylar ikinci dönem de nüksetti. kendimi bi anda okulun izci takımında buldum nede olsa hoca sözlüsüne 100 veriyordu izci takımına girenler, ortalamam yüksek diye bana 100 vermemişti ve zayıf düşmüştü hiç unutmam.
fizik diyenleri anlamadığım ders. lise 1 fiziğini biraz hatırlıyorum da teraziler, öz kütle falan vardı anasını satıyım. bunların nesi zor olm?
Beni 'fen'ciyken 'dil'ci yapan fiziktir. Tabii %90 pay fizik hocamındır o ayrı.
fizik ve kimyaydı.
anatomi ve fizyolojidir efendim.
fiziktir tabiki de.
geometriydi. insan bilse de yapamiyor ya. gormek onemli. hic sevemedim. ilk sinavim 32 miydi 41 miydi ne. ikisinden biri. tek 3 dusen dersimdir. hic 5 dusmeyen dersimdir.
ilginctir ki analitik geometriyi de cok iyi anlar ve yapardim. sanirim 3 boyutu zihnimde iyi canlandirabiliyorum.