bugün

entry'ler (166)

diyabet

Genetik yatkınlığı olan hastalıktır. Tip 1 ve tip 2 diyabet ana diyabet tipleri. Tip 2 olan ileri yaşta ortaya çıkan tür olmakla beraber genetik yatkınlığı yüksektir. Tip 1 diyabet genç yaşta çıkar ve insülin iğnesi kullanımını kısa sürede başlatır. Genetik yatkınlığı ise tip 2 ye nazaran az da olsa vardır

digitürk webtv

izleniyo gayet. internet iyiyse sikinti yok.
ama mac izlerken hele ki derbilerde telefonu kapat cami pencereyi kapat. whatsapptan gooooll diye yazan denyo arkadas ya da yakinlardaki kahve 2 dk gecikmeli yayinin heyecanini mahvedebilir.

yazıcıoğlu iş hanı

onunde duranlarin, yolda yururken seni cevirip abi ne lazimdi playstation var laptoplar var dedigi yer. sanki aa evet ya bi tane alsam iyi olucak diyip gircem

erken seçimin ülkeye maliyeti

bugun erken secim aciklandigindan itibaren, ki gunun son islem saatleriydi, daracik zamanda borsa sert dususe gecti. dolar 2,82 duzeylerine cikarak tarihi rekorunu kirdi euro da 3,2leri gordu. her gun de dogu ve guneydogu anadoludan polis ve asker sehit haberleri gelmekte, aileler 20 yasindaki genc cocuklarini guya vatan ugruna (siyasi planlarin zahiyatidir bunlar) topraga gomuyorlar. 3-5 milletvekili artirmak icin kimseyle anlasmayanlar, ulkeyi bir 4 yil daha kendi fikrimizle yonetelim digerlerinin basini ezelim isteyenler acaba secimde %1-2lik degisimler olup ana tablo degismez ise aylarca bu belirsizligi ulkeye yasatip ekonominin bu denli cokusu ve kaybedilen onca genc icin biraz olsun pismanlik duyacaklar midir?

her berber çıkışı yaşanan acı hüzün

bu apaci modeli modayken her berberde tras sonunda sacma oneriler gelirdi. abim su yanlari cizeyim mi, kaşa cizik atayim mi, favorileriler uca dogru sivrilsin mi, enseleri uzun birakayim mi, vs vs...
bu ne bee. gerci tum bunlar cristiano ronaldoda da vardi ama ona apaci diyen yoktu. wtf???

seni seviyorum a verilebilecek en acı cevap

bir de seni seven kisinin verdigi "ben de" cevabi var.

seni seviyorum a verilebilecek en acı cevap

aglattin bee..

sepsis

ve de beraberinde sistemik inflamatuar yanit olması. yoksa her aşı sepsis olurdu

gecenin sözü

güçlü ol ki göz yaşların da seni terkedip gitmesin.

uzun yolculukta dinlenilecek şarkılar

kings of leon - pyro
bana tesekkur ediceksin.

gece gelen elektrikli süpürge sesi

birseylerin kırıldıgına veya döküldüğüne delalettir.

agar io

oyunu su sekilde anlatabiliriz:
1-büyük balık küçük balığı yutar. w ve space tuslarini kullanarak bölünüp yeme ve kacma kolaylığı saglanır.
2-büyüdükce hız düşer.
3-cCc, mhp, akp, akp siken, apo, pyd, chp, kürt siken, ekşi limon, fenerbahce, yiyen oc, haram lokma, basım agario, obama, putin, jamaica, steam vs vs..
ha bi de nasa var

whatsapp ta yanlış gruba mesaj atmak

tek derdin bu olsun be kardes..

dünya ya yuvarlak diyen cahil

dunya yuvarlaktir. yuvarlak geometrik sekil degil. sekildir iste. kureyle karistirip burda artistlik yapmaniza gerek yok. yuvarlaktir ancak tam kure degildir. geoid dunyanin bu ozel seklinin ismidir. geoid diye bir geometrik terim de yok yani.

sigarayı bırakmak kilo aldirir mi sorunsali

sigara istahi kesiyor. sonucta bir zehirdir zayiflatir da, bir de ustune birakinca agzi bos birakmaya gelmiyo hemen sigara cani cekiyor insanin her turlu cipse krakere yemege abaniyor. sonucta evet istah da acilirsa kilo almak daha kolaylasir

2000lerde çocuk olmak

2000'ler diye dizi de yaparlar.

allah ın varlığına dair hiçbir kanıt olmaması

inanc meselesi bu. zaten kesin kanitlarla herkesin rahatca kabullenebilecegi bisey olsa inanip inanmayan farki ve de secilim olmazdi.
yeryuzunde bircok olay ve duzene kimisi kanit der kimisi bunun mucizevi olmadigina inanir. evren bize bircok muhtesemligi sunmustur. buna ne taraftan bakarsan ona hayran kalirsin. basliktaki gibi hicbir kanit olmamasi diyenin gordugunun tamamini inanan kisi de kanit olarak gorur. tartisilmaz. din bu yuzden kisiseldir. sonucta bilgini ic sesinle yogurup kendi felsefene inanirsin

godsmarijuana

hoşgelmiş yazar. otomatik bana takip vermişler hayırlı olsun

şener şen

oyuncu ali şen'in oğludur. ben de ilk duyduğumda şok olmuştum..
http://www.gelarabul.com/...n-fotografi-gelarabul.jpg

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

mert fırat diyen çok. bi arkadaş da sen ali erene benziyosun diye dalga geçer hep onu anmadan da geçemicem