bugün

ronaldinho messi'den daha yeteneklidir ve daha iyi bir oyuncudur.

edit: ronaldinho gittiği her takımda takımını tek başına sırtlamıştır. messi nin arkasında xavi'yi alın bakalım ne olacak ? tartışmaya gerek yok arjantin milli takımındaki performansı gösteriyor zaten.

edit2: ronaldinho'nun gitmesinin nedeni messi'Nin iyi olması değil reykart ile olan kavgalardır.
(bkz: ok)
sol vs sag.
duygusal bimer versustur.
şahsen c. ronaldodan nefret ettiğim kadar kimseden etmem. messiciyimdir. ama ronaldinho da fenaydı be abi. messiyi izlemek için hiç geçmedim televizyonun başına ama ronaldinho izlemek için geçtim. ikisi de aynı takımdaydı sonuçta. demek ki integralini alırsak x y derken ronaldinho daha iyi çıkıyor.
(bkz: anya vs konya)
ronaldinho sikip atamasa da, her şekilde koyar. sadece son vuruşlar ve sonuca gidiş olarak messi daha iyidir.

ha futbolu neden izlediğin önemli? sonuç mu önemli, seyir keyfi mi? önce bunu seçmeliyiz.

messi gole yönelik oynar, bunu da başarır.

ronaldinho ise daha fazla göze hitap eder, estetiktir, show adamıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=kKjy0-wNvuU

kısacası ronaldinho futbolun semih saygıner idir.
messi hız ve çeviklik üzerinedir, ronaldinho yetenek, görsel futbol üzerinedir.

bu nedenle karşılaştırma yapmak zordur ama ben zoru başaracağım veee..

ronaldinho win!!!
ronaldinho asla bir messi değildir, net.
ronaldinho olsaydı zaten dünya messiyi değil ronaldinho yu konuşurdu . Zaten messi bu yaşında bu kadarsa tecrübe kasınca ne olur siz düşünün. Ayrıca ronaldinho nun barcelona dönemlerinde adının anılmasındaki adam deco ydu. Not: ronaldinho düşmanı değilim kendisini de küçük görmüyorum hatta kendisi benim esn sevdiğim topçulardan biri.
berabere kalır ama ronaldinho reizdir, efsanedir, messi de reizdir, efsanedir ama ronaldinho'nun karizması var şimdi.
messi her konu da üstündür ama basit oynamayı tercih eder genelde ama yeri geldimi göze hitap eden hareketlerde yapar.
messiye gozun kapali guvenebilirsin ama ronaldinhoyu izlerken gozunu asla kapatamazsin.
90 ların sonundaki ronaldinho her haliyle formundan formsuzken, hatta sakatlığından çıktığında bile messiyi havada karada sikerdi. öyle ki bir golü vardı hiç unutmam amk. ceza sahası önünde, tonla adam karşısında, iki bilek hareketi yapıyor durduğu yerde. çat diye bi koyyor topa herkes mal oluyor. ben öyle gol görmedim daha futbolda.
--spoiler--
ronaldinho: Tek pişmanlığım, Lionel Messi ile birlikte daha uzun süre oynayamamam.
--spoiler--

bugüne kadar futbolda hep sadeliği sevdim, ronaldinho'lu barca'nın her maçını takip etmezdim. ronaldinho'yu severim ama fazla şova yönelik hareketleri olduğu için büyük hayranlığım olmadı. ama messi'li barca'nın hiç bir maçını kaçırmam, bu yüzden messi diyorum.
maradona nin kazanacağı versus.
messi çok daha iyidir. messi gelmiş geçmiş en iyi futbolcudur.
ama ronaldinho çok daha fazla göz zevki verir.
ronaldinho en az haftada bir kez attığı güzel bir çalımla ya da güzel bir hareketle ana habere falan çıkardı.
messi de çıkıyor ama kırdığı rekorlarla.
heh. işte gerçek bir kıyaslama. ben ronaldinho saflarına doğru geçeyim yavaş yavaş.

messi'yi hız ve teknik kapasitesitesi sayesinde pes'i fonksiyon tuşlarını kullanmadan oynamaya benzetiyorum. gerek yok amk adam zaten tozunu attırıyor. ronaldinho'dan bahsedecek olursak, o fonksiyon tuşları zaten bu adam için var. brezilyalılar çok sağlam kadroyla beraber değillerse, bulundukları yerde disiplin yoksa bireysel yıldız olarak kalıp kupa kazanamadan emekli olurlar ülkelerinde. ama ronaldinho muhteşem şovunu şampiyonlar ligi şampiyonluğuyla taçlandırmayı başardı. dünya kupası da var. ballon d'or da oldu. karşısına kimi koyarsanız koyun, estetiğin kralı bu adamdır. messi çıkıp istatistikleri altüst etmeseydi bu adam gelmiş geçmiş diye anılıyor olurdu*. yeri gönlümde hep ayrı, baş köşe olacak.
ronaldinho'nın real madrid deplasmanında yaptığı şov asla unutulmaz. ikiside iyi futbolcu ama messi bir farklı bu gerçek. ronaldinho seyir zevki bakımından on numara beş yıldızdır.
Ronaldinho nun chealsea ye attığı gol, real deplasmanında şov yaparak attığı gol ve villareal maçında attığı rövesata golü aklıma kazınmış gollerdir.
messi nin sadece maradona kopyası golü akıldadır. O gol de maradona nin golü olarak hatırlandığından değeri yoktur.

diyeceğim şu ki messi ronaldinho nun tırnağı olamaz. ronaldinho gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcudur. Messi ise kıçı yere yakın olduğundan kazanan basit bir futbolcudur.

ek olarak ronaldinho daha güçlüdür. messi sıçan gibi adam lan.
ha messiyi harcamadık tabi ki ama şu an sorsalar hangi adamı izlemek istersin, şahsi fikrim ronaldinho derim.
bu soruya messi cevabını verenler büyük ihtimalle futboldan anlamıyorlardır.

her türlü R10.
ronaldinho'nun sikerteceği karşılaştırma. ronaldinho tekniktir, messi ise hızlı ve çevik. ronaldinho bir topu aynı yere üst üste 10 kere vurdurabilecek kadar yeteneklidir. messi diyenler büyük olasılıkla 90larda doğmuş ergenlerdir.
ronaldinho bi röportajında en büyük üzüntüsünün messi ile daha fazla aynı takımda oynayamamak olduğunu belirtmiştir. siz hiç messinin keşke ronaldinho gitmeseydi dediğini duydunuz mu.
ronaldinho şovmendir. messi skor adamı.
messidir arkadaş, ufacık boyu vardır türlü türlü hareketleri vardır.

(bkz: (vid #36795) )
Bana göre ronaldinho 3 sene barcelona yı taşıdı , barcelona ise 5 senedir messi yi taşıyor.