bugün

görsel
Güzel br tadı vardır. Yalnız iyisini gâvura çarık çürüğünü bize satıyorlar. Tıpkı diğer gıda ürünleri gibi. Kardeşimin arkadaşı antalya'dan göndermişti, şaşırmıştım. Daha önceden gördüklerimin ve yediklerimin limon olmadığını ilk o zaman anlamıştım. Bizim kadar yavşak insan başka ülkede yoktur. Devletin yerinde olsam parasını çiftçilere öder, halka bedava dağıtırdım: Yesinler de kafaları çalışsın, diye; ama nerde...
tekila!!
Sek votka içindeki bir dilim.
görsel
çAy ve çorbaları asla limonsuz içemiyorum. acayip bağımlılık yapıyor.
kafayı yiyeceğim. limonu bu kadar severken, bu kadar limonsuz yaşamam olağandışı.
gerçi ben turunç daha çok severim ama kafa bulandırmayayım şimdi.

evde limon yok, tükanda limon yok, salata yapıyorum limon yok, çorba içecem limon yok.
afedersiniz rica ediyorum limon aldırıyorum, 2 gün sonra yine limon yok.

çifpçi varsa bana 2 çuval limon yollasın lütfen.
Dunyanin en havali meyvesidir.
çOrbaların olmazsa olmazı.
Dondurulmuş hali kansere birebir olan meyve.
escobar'in en sadik yardakcisi.
Bu meyveye çok kıymet veririm.
Pırasa yemeğinin ve yeşillikli salataların baştacıdır. Mercimek çorbası, naneli şehriye çorbası ve tavuk çorbasına kullanırım. Nezle grip olduğumda içtiğim ıhlamura limon eklerim, iyileştirici gücü artar. Beyaz gazoza dilim limon koyarım.
Limonlu su iyi bir tansiyon düşürücüdür, hafif tansiyon yükselmesine birebir. Beklemekten dibi yosunlanmış su kaplarını, sürahileri içinde limonlu kaynar suyu bekleterek temizlerim, direkt söküp atıyor.
Bazı kişilerin biraya sıktığıdır.